podmínky prodeje nemovitostí

podmínky prodeje nemovitostí

19.11.2015

dobrý den potřebuji vědět, zda musím prodat nemovitost zájemci, který souhlasí s cenou uvedenou v inzetátu nebo počkat na jiného, který třeba přijde později. dále když nemovitost neprodám do doby, kdy trvá smlouva s RK, zaplatím pokutu? děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: podmínky prodeje nemovitostí

Dobrý den, neznám podmínky smlouvy o zprostředkování, ale obecně souhlasím s panem Sýkorou. Nikdo Vás k prodeji nemůže nutit. Každopádně je to o tom, sednout si s makléřem a racionálně se pokusit zhodnotit situaci, zda je skutečně reálné, aby se prodávalo někomu dráž. Držím palce

Re: podmínky prodeje nemovitostí

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: podmínky prodeje nemovitostí

Dobrý den, v případě, že máte ve zprostředkovatelské smlouvě jasně uvedenou cenu, která je inzerovaná, tak jste povinen prodej uskutečnit. V případě, že tak neučiníte, vystavujete se riziku úhrady smluvní pokuty dle smlouvy o zprostředkování. Práce zprostředkovatele je vyhledání zájemce o koupi, což zprostředkovatel udělal. Samozřejmě záleží na podmínkách smlouvy, kterou má většina zprostředkovatelů jiné (týkajících se podmínek). Hezký den Tomáš Březina

Re: podmínky prodeje nemovitostí

Podstatné je, co máte ujednáno ve zprostředkovatelské smlouvě. Obecná zásada říká, že nikdo nemůže nikoho nutit prodat svůj majetek. Kupujícího si může prodávající vybrat (= má právo jednoho i všechny kupující odmítnout), a to bez ohledu na to, jak vysokou učinil nabídku.

Re: podmínky prodeje nemovitostí

Dobrý den, pokud se rozhodnete, že nemovitost neprodáte nikdo Vás k tomu nedonutí. Pouze se vystavujete riziku,že budete muset uhradit smluvní pokutu realitní kanceláři s kterou jste uzavřel dohodu o prodeji.

Re: podmínky prodeje nemovitostí

Dobrý den, pokud máte platnou zprostředkovatelskou smlouvu a jasně definovanou prodejní cenu, pak v případě, že se najde zájemce a rozhodne se byt za tuto cenu koupit, musíte mu ho prodat. Pokud zájemce podepíše rezervační smlouvu (platnou) a složí zálohu, musíte podepsat kupní smlouvy na vyzvání realitní kanceláře. Určitě to máte ve zpr. smlouvě. Pokud tak neučiníte, vystavujete se riziku pokuty. RK splnila co slíbila ve smlouvě, našla kupce za cenu, kterou jste si domluvili. Nevím jaký máte vztah s makléřem, ale jistě se najde cesta jak se rozumně domluvit.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím