Prodejní cena bytu

Prodejní cena bytu

18.02.2015

Dobrý den, mám by na vesnici Jižní čechy okolí milevska 4+1 + šatna vedle ložnice o rozměrech 2x2,5 metru v bytovce. Na bytovce je udělaná nová střecha a je splacená. Byt: plastová okna balkon-vytápění Elektrokotel, vestavěné skříně v chodbě a šatně vedle ložnice , koupelna a wc je předělaná vyzděná a obložená nové podlahy a výměněné dveře v celém bytě k bytu patří garáž a jeden kojový sklep a jeden zděný. Do fondu oprav se platí 1000 Kč na další přestavby bytovky. Otázka zní, když zateplíme a fond oprav se zvýší na 1 500 Kč ohledně pořízení zateplení a bude tam dluh myslím si na 15 let. PRODÁM BYT ZA STEJNOU NEBO LEPŠÍ CENU? JAK SE NA TO DNES DÍVAJÍ NAKUPUJÍCÍ?

Odpovědi na dotaz

Re: Prodejní cena bytu

Dobrý den, když pomineme to, co odpověděla kolegyně, můj názor je ten, že hodnota bytu se nijak nezvýší. Sice v roce lidé ušetří za topení, na druhé straně zase zaplatí více do fondu, takže se jakákoli úspora prakticky nuluje

Re: Prodejní cena bytu

Moje zkušenost je taková, že tržní cenu neovlivňuje vždy jen racionální ekonomika. Čerstvá zkušenost, kdy jsem prodával byt v domě, kdy polovina byla zateplená a druhá polovina bez zateplení. Většina ze 14 zájemců na prohlídce pošilhávala po sousední zateplené polovině domu. Byt koupil zájemce kterému to nevadilo. Takže dle mého názoru rekonstrukce fasády a zateplení domu ovlivňuje cenu jen mírně, ale má vliv na rychlost prodeje (dosažení nejvyšší možné tržní ceny). To ovšem platí hlavně pro kvalitní lokalitu, kde nejsou jiné problémy které by prodej znesnadňovali. Doporučuji Vám vybrat si makléře, který má zkušenost s prodejem ve vaší lokalitě a nechat si navrhnout reálnou tržní cenu konkrétního bytu.

Re: Prodejní cena bytu

Dobrý den, můj názor je, že pokud je dům zrekonstruovaný i z venku, vždy je lépe prodejný. Nehledě i na úsporu energií, kterou můžete apelovat na kupce. Zkrátka pokud by vedle sebe stály dvě bytovky a jeden byt byl hotový a druhý ne, Váš se prodá dřív.

Re: Prodejní cena bytu

Dobrý den byt i dům bude sice zhodnocený, nicméně stále platí, že cena se odvíjí od lokality, občanské vybavenosti, pracovních příležitostech a dalších faktorech ovlivňujících cenu bytu. Dále je důležité jakým způsobem zatížíte nemovitost je důležité zda jednotlivý dluh bude připsán ke každé bytové jednotce, nebo zda bude možné vyčíslit jeho výši pokud je zatížen celý dům a není toto dořešeno velice komplikovaně se potom bytová jednotka financuje úvěrem nebo jakoukoliv půjčkou, neboť úvěr je jako první zástava a banka nechce stát nikdy na druhém místě, pak je možno financovat pouze hotově bez zástavy této jednotky.

Re: Prodejní cena bytu

To je právě ten problém. Např. Jsou-li dva byty naprosto stejné a jeden má fond oprav zadlužený, je potřeba kupní cenu ponížit o dluh, který se bude splácet. Málo kdo z kupujících i prodávajících chápe úvěr jako dluh kupujícího. Dokonce klienty na to neupozorní ani někteří makléři a těžko říct, jestli jsou znalí věci. Rozhodně je vždy pro kupujícího, když ve fondu oprav není dluh, ale hospodaření je vyrovnané. Pokud je ale úvěr výhodný, tzn., že je nižší, než je roční inflace, tak hurá do toho, ale kupujícímu ten dluh nezatajujte.

19.03.2015

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY