rozdíl mezi pojmy podlahová plocha a užitná plocha

rozdíl mezi pojmy podlahová plocha a užitná plocha

13.11.2014

Prosím o vysvětlení rozdílů mezi užitnou a podlahovou plochou. Děkuji M. Vacek

Odpovědi na dotaz

Re: rozdíl mezi pojmy podlahová plocha a užitná plocha

viz stejný dotaz

Re: rozdíl mezi pojmy podlahová plocha a užitná plocha

Podlahová plocha budovy představuje celkovou využitelnou podlahovou plochu budovy.Do této plochy se nezahrnují stavební plochy (např. plochy nosných, dělících nebo jiných komponentů – sloupy, pilíře, příčky, komíny); funkční plochy pro pomocné využití (např. plochy zastavěné vyhřívacími a klimatizačními nebo elektrickými generátory); komunikační plochy (např. schodiště, výtahy, eskalátory) Užitná plocha je plocha místnosti bez započetení konstrukcí tj. plocha podlahy mezi stěnami

Re: rozdíl mezi pojmy podlahová plocha a užitná plocha

Podlahovou plochou se rozumí plocha nášlapné vrstvy pokrývající hlavní vodorovnou konstrukci. Zjednodušeně je to vše, na co se lze postavit. Tím je samozřejmě myšlena i plocha zakrytá či zastavěná zařizovacími předměty, jakými může být vana, sprchový kout nebo schodiště v případě mezonetu. Za obytnou místnost se považuje přímo osvětlená a přímo větratelná místnost o podlahové ploše alespoň 8 m2, kterou lze přímo nebo dostatečně nepřímo vytápět a je určena k celoročnímu bydlení. Užitkovou plochou (v m2) se rozumí plocha všech obytných a vedlejších místností a plocha příslušenství bytu, nezapočítává se plocha nebytových prostor.

Re: rozdíl mezi pojmy podlahová plocha a užitná plocha

K dotazu jsem zodpověděl výše.

Re: rozdíl mezi pojmy podlahová plocha a užitná plocha

Rozdíl je následující. Užitná plocha budovy se měří uvnitř vnějších stěn, ale nezahrnuje: konstrukční plochy (např. plochy komponent, které vytyčují hranice stavby, podpěry, sloupy, šachty, komíny); funkční plochy pro pomocné využití (např. plochy, kde jsou umístěna zařízení topení a klimatizace nebo energetické generátory); průchozí prostory (např. schodišťové šachty, výtahy, eskalátory) Součástí celkové užitné plochy obytné budovy jsou plochy používané jako kuchyně, obývací pokoje, ložnice a místnosti s příslušenstvím, sklepy a společné prostory používané majiteli bytových jednotek. Podlahová plocha místností bytu a nebytového prostoru kromě teras, balkónů a lodžií (i zasklených) a vedlejších prostorů, které jsou umístěny mimo byt; do podlahové plochy se započítává i plocha zastavěná kuchyňskou linkou, vestavěným nábytkem, kamny nebo jiným topným tělesem. Nezapočítává se plocha okenních a dveřních ústupků. Takže asi tak.

Re: rozdíl mezi pojmy podlahová plocha a užitná plocha

Rozdíl je ten,že do podlahové plochy se uvádí i příslušenství to znamená sklepní prostory,komory apd. A užitná plocha ještě co je skutečně k užívaní nezastavenetreba vanou vestavnou skříní opravdu plocha po které se chodí.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY