snížení ceny nemovitosti

snížení ceny nemovitosti

03.09.2015

Makléř bez mého vědomí a svolení snížil cenu mé nemovitosti. Jak mám prosím postupovat. Mám možnost tuto smlouvu vypovědět ač neuplynula ještě doba určení exkluzivity? děkuji Marie

Odpovědi na dotaz

Re: snížení ceny nemovitosti

Ve zprostředkovatelské smlouvě bývá většinou uvedeno, že jakoukoliv změnu je potřeba provést písemným, oběma stranami odsouhlaseným dodatkem ke smlouvě.

Re: snížení ceny nemovitosti

Dobrý den, jistě je ve smlouvě uvedeno, že s cenou se může hýbat pouze po předchozím souhlasu majitele. Pokud tak bylo učiněno bez Vašeho vědomí, je to důvod k ukončení spolupráce

Re: snížení ceny nemovitosti

Dobrý den, paní Marie. Velmi záleží na znění smlouvy o zprostředkování prodeje nemovitosti. Rozhodně by mělo být snížení ceny vždy odsouhlasené prodávajícím. Je možné, že makléř udělal chybu, že se s Vámi nejdříve nedomluvil, ale je taky možné, že je původní cena vysoká, a že je tak Vaše nemovitost v současné době jen těžko prodejná. Makléř by Vám měl podat aktuální informace o stavu a možnosti prodeje Vaší nemovitosti na současném trhu za smluvně stanovenou cenu, tj. měl by Vám vyhotovit odhad, ve kterém tuto cenu porovná s cenami obdobných nemovitostí nabízených na současném trhu.

Re: snížení ceny nemovitosti

Dobrý den, záleží, jakou jste měli dohodnutou komunikaci mez sebou. Někdy stačí i sms nebo email mezi Vámi k tomu, aby jste si dohodli snížení ceny. Každopádně je to přestupek. Záleží jen na Vás, jak se s makléřem dohodnete. Určitě je ale důležité si tyto věci mezi sebou vyříkat, aby se to již neopakovalo, pokud jste po jiné stránce spokojena. Jinak je tam výpovědní lhůta, po jejimž uplynutí exkluzivita skončí.

Re: snížení ceny nemovitosti

Dobrý den, pokud máte uzavřenou zprostředkovatelskou smlouvu, měli by být všechny změny řešeny dodatky to znamená i změna ceny. Pokud nemáte dodatek od makléře nejste povinen na toto snížení ceny přistoupit a můžete to brát jako hrubé porušení ze strany makléře a požádat o ukončení ZS za nedodržení podmínek.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY