Spolupráce s makléři

Spolupráce s makléři

17.09.2013

V čem je výhoda spolupráce s realitními makléři?

Odpovědi na dotaz

Re: Spolupráce s makléři

Pokud si budete pečlivě vybírat a zvolíte profesionála, tak: při prodeji: dosáhnete vyšší prodejní ceny za kratší dobu, všechny postupy budou bezpečné s minimálním rizikem a bude to pro Vás velice pohodlné. Při koupi: vyjedná lepší podmínky a stlačí cenu, ušetří spousty času při hledání, odborně zhodnotí stav nemovitosti, zajistí bezpečný průběh transakce.

Re: Spolupráce s makléři

Ceny nemovitostí možná začaly mírně stoupat v ceně, oživení trhu se sice s nadějí očekává, ale každý makléř vám řekne, že se nyní prodává déle než před krizí. Dobrý makléř se snaží najít brzy kupce a přesvědčit ho nejen cenou. Já nabízím majitelům bytům při koupi bytu např. i službu spojenou s rekonstrukcí. Protože se trh zpomaloval, bylo zapotřebí přijít s něčím novým. Mám prověřené dodavatele, kteří jsou schopni zrekonstruovat byt ve velmi slušné kvalitě a za přiměřenou cenu. Má to výrazné výhody, protože rekonstrukce už je započítána v ceně bytu a lze ji tedy zaplatit hypotékou. Získat hypotéku o 200 až 300 tisíc vyšší, než kupující zamýšleli, není tak velký problém, jako najednou vytáhnout z vlastní kapsy peníze na rekonstrukci. Čili si kupující tu rekonstrukci rozloží ve splátkách na 20 let. Další nadstandardní službou je pronájem investičních nemovitostí. Klient si koupí byt, v němž nebude sám bydlet, ale předpokládá, že jej bude dlouhodobě pronajímat. Klient očekává určitý výnos z pronájmu a ten mu garantujeme. Další novou službou je řešení dluhových záležitostí. Mnoho klientů prodává nemovitost v tísni. Je třeba nastavit prodejní cenu tak, aby vyhověla poptávce a současně zajistila splátky všech pohledávek. Toho lze docílit jen intensivním marketingem pro takovou nemovitost. Uděláme "Den otevřených dveří" a pozveme další spolupracující makléře. Tak se o nabídce dozví největší počet poptávajících zájemců.

Re: Spolupráce s makléři

Výhoda spolupráce s realitním makléřem je jednoduchá. Prodej nemovitosti totiž zdaleka není jen o tom, že zadáte inzerát na internet a čekáte, až se někdo ozve. Kvalitní makléř(teď nemluvím o těch garážových zlodějíčcích) dokáže propagaci Vaši nemovitosti připravit takovým způsobem, že osloví mnohonásobně větší procento lidí, než Vy. Další věc je, kolik znáte lidí, kteří aktuálně chtějí koupit nemovitost? Makléř má průměrně kolem 1000 potenciálních klientů, u velkých společností se tato výhoda navíc násobí počtem makléřů, kteří mezi sebou spolupracují. Kromě toho Vám makléř v rámci služeb zajistí stoprocentní právní servis, tzv. si "proklepne" zájemce o koupi a nenažene Vám na prohlídku potenciálně nebezpečného zájemce a spousty dalších věcí, které bohužel nelze zmínit v jednom krátkém příspěvku.

Re: Spolupráce s makléři

Největší výhodu spolupráce vidím v přehledu trhu, profesionalitě a komplexních službách. Navíc maximálně ušetří Váš čas, jednáním na úřadech, s právníkem a pod. Já osobně navíc nabízím zdarma služby přípravy nemovitosti k prodeji např.malování, kompletní úklid a další.

Re: Spolupráce s makléři

Pokud si budete pečlivě vybírat a zvolíte profesionála, tak: při prodeji: dosáhnete vyšší prodejní ceny za kratší dobu, všechny postupy budou bezpečné s minimálním rizikem a bude to pro Vás velice pohodlné. Při koupi: vyjedná lepší podmínky a stlačí cenu, ušetří spousty času při hledání, odborně zhodnotí stav nemovitosti, zajistí bezpečný průběh transakce. V síti RE/MAX je spolupráce povinná..

Re: Spolupráce s makléři

Dobrý den. Pokud si vyberete správného realitního makléře, máte vyhráno. Nemusíte se o nic starat, makléř vyřeší vše za Vás a na Vás bude jen podepsat kupní smlouvu. Během celého procesu prodeje bude samozřejmě průběžně za potřebi Vaší součinnosti, ale správný realitní makléř Vám vždy včas sdělí co je potřeba.

Re: Spolupráce s makléři

Realitní makléři v síti RE/MAX mají spolupráci povinou. Pro většinu z nás už to není ani povinnost,ale výhoda neboť se nám tímto způsobem zkracuje doba mezi náběrem nemovitosti a jejím prodejem. Co se týče ostatních makléřů velice ráda spolupracuji pokud je nabídka prověřená a makléř druhé strany ví opravdu co pro klienta hledá. O svou provizi se ráda podělím, neboť je lepší mít v měsíci spokojeného klienta s prodanou nemovitostí než si hýčkat nabranou nemovitost bez prodeje. Bohužel je ještě spousty makléřů, kteří nespolupracují a poškozují tím úmyslně své klienty. Mnohdy je to právě z důvodů, že mají tak nízké provize, že nejsou schopni pokrýt náklady na obchodní případ natož se dělit s dalším makléřem. Je to škoda, neboť ve světě je to jeden ze způsobů, jak se nemovitosti nabízejí.

Re: Spolupráce s makléři

Stejně jako u autobazaru. Já se v autech moc nevyznám, takže vždycky kupuju přes profesionály. Je dobré když máte na někoho doporučení, nebo pak dát na intuici.

Re: Spolupráce s makléři

Pokud si vyberete makléře - profesionála, můžete spoluprací s ním pouze získat - prodej Vaší nemovitosti za nejvyšší možnou cenu a co nejkratší dobu. Velmi totiž záleží na tom, kolik makléř investuje do prezentace nemovitosti, zda dělá marketing pouze pasivní (čeká), jak připraví nemovitost na prohlídku,... a v neposlední řadě, jak je ochotný spolupracovat s ostatními makléři a urychlit tak prodej.

04.11.2013

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY