Užitná plocha nemovitosti

Užitná plocha nemovitosti

24.03.2016

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, zda součástí užitné plochy je i balkon?

Odpovědi na dotaz

Re: Užitná plocha nemovitosti

Dobrý den, ano ... součástí užitné plochy je i balkon. Hezký den René Treu

Re: Užitná plocha nemovitosti

I já souhlasím.

Re: Užitná plocha nemovitosti

Váš dotaz pravděpodobně směřuje k ocenění nemovitosti (bytu) a zde nutno říci, že ROZHODUJÍCÍ bude, jak je zapsaná plocha v listu vlastnictví na katastru nemovitostí. Přesnější označení zní PODLAHOVÁ PLOCHA bytu. Balkony a lodžie v minulosti byly považovány za společné části domu s právem výhradního užívání k bytu. Do PODLAHOVÉ PLOCHY bytu JE ZAPOČÍTÁN i balkon nebo lodžie!

Re: Užitná plocha nemovitosti

Dobrý den, ano balkon je součástí. Užitná plocha zahrnuje plochu všech místností uvnitř obytné budovy včetně sklepů, balkonů nebo podkroví či půdy.

Re: Užitná plocha nemovitosti

Čerpáno z webu novebydleni.cz : Nový občanský zákoník změnil výpočet podlahové plochy bytu. První zkušenosti ukazují, že to není tak docela bez problémů. Kolem toho, jak se měří velikost bytu, panovaly vždycky spory a diskuse. Termíny jako podlahová plocha či užitná plocha si vykládal každý tak trochu po svém a kupující často nevěděl, jak velký byt si vlastně kupuje. Podle zákona č. 72/1994 Sb., o vlastnictví bytů, resp. dalších právních předpisů platilo až do konce minulého roku, že podlahovou plochou bytu se rozumí plocha všech místností, včetně místností, které tvoří příslušenství bytu. Do této podlahové plochy se však nezapočítávala plocha nosných konstrukcí a příček uvnitř bytu. Od nového roku, kdy začal platit nový občanský zákoník (a na něj navazující nařízení vlády č. 366/2013 Sb., o úpravě některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím, v platném znění) se výpočet podlahové plochy mění. Nově je stanoveno, že podlahová plocha bytu je vymezena vnitřním lícem svislých konstrukcí ohraničujících byt. Tvoří ji tedy plocha všech místností včetně půdorysné plochy všech svislých nosných i nenosných konstrukcí uvnitř bytu (příček, sloupů, pilířů a podobně).

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY