Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

12.02.2017

Dobrý den,se sousedem jsme se domluvil o užívání pozemku/on na průchod ke své zahrádce přes můj pozemek,já přes jeho k přístupu do podkroví,půdy/.Soused se dostal do finanční tísně a nesplácel úvěr,banka prodává jeho nemovitost.Můžeme ještě příslušné pozemky zatížit věcným břemenem.Jedná se asi o 2x 8m2.

Odpovědi na dotaz

Re: Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

Dobrý den, je potřeba si říci, zda je na souseda vedena exekuce, či pouze domluvil s bankou na prodeji. Pokud je tam již exekuce, nemá právo s nemovitostí nakládat a tento vklad by KN neprošel

Re: Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

Dobrý den, určitě bych to zkusil. Každopádně to sníží cenu pozemku a exekutor se na to může dívat jako pokus o snížení ceny a úkon odstranit (může tyto úkony odstranit tuším 1 rok zpětně v případě, že dojde k tomuto názoru). Nicméně, než se k tomu exekutor dostane, tak to bude asi trvat déle.. :-)

Re: Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

Dobrý den. V případě, že se již jedná o nucený prodej (exekuce, apod.), již majitel není schopen a ani oprávněn čímkoli zatížit nemovitost. Nutné tedy bude se pokusit jednat s tím, kdo v současné chvíli toto právo má. Myslím však, že pokud se na něčem domluvíte, bude to pouze za úplatu. Držím palce, za pokus nic nedáte.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím