Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

12.02.2017

Dobrý den,se sousedem jsme se domluvil o užívání pozemku/on na průchod ke své zahrádce přes můj pozemek,já přes jeho k přístupu do podkroví,půdy/.Soused se dostal do finanční tísně a nesplácel úvěr,banka prodává jeho nemovitost.Můžeme ještě příslušné pozemky zatížit věcným břemenem.Jedná se asi o 2x 8m2.

Odpovědi na dotaz

Re: Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

Dobrý den, je potřeba si říci, zda je na souseda vedena exekuce, či pouze domluvil s bankou na prodeji. Pokud je tam již exekuce, nemá právo s nemovitostí nakládat a tento vklad by KN neprošel

Re: Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

Dobrý den, určitě bych to zkusil. Každopádně to sníží cenu pozemku a exekutor se na to může dívat jako pokus o snížení ceny a úkon odstranit (může tyto úkony odstranit tuším 1 rok zpětně v případě, že dojde k tomuto názoru). Nicméně, než se k tomu exekutor dostane, tak to bude asi trvat déle.. :-)

Re: Věcné břemeno - exekuce nemovitosti

Dobrý den. V případě, že se již jedná o nucený prodej (exekuce, apod.), již majitel není schopen a ani oprávněn čímkoli zatížit nemovitost. Nutné tedy bude se pokusit jednat s tím, kdo v současné chvíli toto právo má. Myslím však, že pokud se na něčem domluvíte, bude to pouze za úplatu. Držím palce, za pokus nic nedáte.
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím