Výpověď smlouvy s RK

Výpověď smlouvy s RK

08.04.2016

Dobrý den, uzavřeli jsme s realitní kanceláři smlouvu na rok, kde budou dům nabízet na internetu a provádět prohlídky. Bohužel jsme se rozhodli, že dům neprodáme. A realitní kancelář prý za zrušení smlouvy chce 60 000 Kč ? Je to možné ? Mají vůbec nárok na takovouhle sumu, když dům se neprodal a kromě toho, že to dali na internet nic nedělali ?

Odpovědi na dotaz

Re: Výpověď smlouvy s RK

Dobrý den, podmínky za kterých odstoupit a neodstoupit máte uvedeny ve smlouvě. Bez znalosti této smlouvy bychom plácali do větru

Re: Výpověď smlouvy s RK

Podstatou zprostředkovatelské smlouvy je podle NOZ zprostředkování prodeje nemovitosti. Pokud nedošlo k naplnění účelu smlouvy bude se RK domáhat náhrady obtížně. Ovšem pozor na pokuty, které jste pravděpodobně díky své nepozornosti podepsali. Už smlouva v délce trvání jednoho roku, vás měla vést ke zvýšené ostražitosti! V případě pochybností, se můžete obrátit také na Českou obchodní inspekci.

Re: Výpověď smlouvy s RK

Dobrý den. Jak píší kolegové, zkuste to vyřešit v klidu a lidsky. Pokud se ovšem jedná o RK, která jde přes mrtvoly a má smlouvu dobře postavenou, tak se obávám nejhoršího. Každopádně bych toto řešil přímo s Vašim právním zástupcem, ať Vám poradí a najde východisko a hlavně bude seznámen s obsahem smlouvy. Přeji hodně štěstí. Hlavatý, REAL SMART.

Re: Výpověď smlouvy s RK

Dobrý den. Doporučuji přečíst si smlouvu s RK. Na tyto případy smlouvy většinou pamatují a bude to tam popsáno kolik a za co. Ale vždy, jako v jakémkoli lidském počínání, doporučuji pokusit se o vzájemnou dohodu.

Re: Výpověď smlouvy s RK

Dobrý den, tak jak zmiňuje kolega rok je opravdu dlouhá doba nicméně určitě máte ve smlouvě podmínky na základě kterých máte možnost odstoupit určitě bych řešila přes právní radu.

Re: Výpověď smlouvy s RK

Dobrý den, pokud se k tomu staví RK takto, kontaktujte svého advokáta ať to s realitní kanceláři vyřeší. Standardní postup je, že se smluvní strany dohodnou na úhradě nákladů a smlouva se ukončí. Nebavíme se tedy o částce 60 tisíc, ale nižší.

Re: Výpověď smlouvy s RK

Dobrý den. Uzavřít smlouvu na rok je celkem dlouhá doba. Neznám podrobnosti Vaší smlouvy, kterou jste s RK uzavřeli. Nicméně by tam měly být stanoveny podmínky, za jakých je smlouvu možno vypovědět a zároveň i případné smluvní pokuty při předčasném ukončení smlouvy. Doporučuji pořádně přečíst smlouvu.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY