Žádost o předčasné užívání stavby

Žádost o předčasné užívání stavby

13.09.2016

Dobrý den. Požádala jsem staveb. úřad o předčasné užívání stavby. RD je dokončen už 2 roky podle projekt. dokumentace. Není zkolaudována příjezdová cesta u RD. Je fyzicky hotová, ale investor a zhotovitel cesty je v insolvenci. Pozemky pod komunikací nejsou moje. Dále během stavby jiného RD ( je tam 15 stavebních míst ) se přišlo na špatné zaměření pozemků. Předmětná komunikace vede tím pádem přes další pozemky než bylo vydáno stavební povolení na cestu. Všichni majitelé předmětných pozemků udělili souhlas s novým dělením i stavbou komunikace na nových pozemcích.( na stavební úřad ),ale stavební úřad přesto odmítá povolení vydat. Pro obecné ohrožení. Dále vyhrožuje pokutou za neoprávněné užívání stavby ( RD), který není zkolaudovaný. V podmínkách pro kolaudaci RD mám :Dokončení a zprovoznění pozemní komunikace. Cesta je 6 m široká, má obrubníky , sjezdy i nájezdy, vodní dílo je zkolaudováno, cesta je odvodněná, nemá jen asfaltový povrch. Stavební úřad zamítl i výjimku o kterou jsem žádala. Můj RD stojí od hlavní komunikace, na kterou je nepojena předmětná komunikace 53,68 m. Odmítl udělit i změnu podmínek stavby před dokončením. Trvá na dokončení cesty. Jak to mám změnit. Předmětná cesta je v exekuci, pozemky pod cestou nejsou moje. Na úřad při žádosti o ohlášení stavby ( velikost RD jo do 150 m)jsem doložila jen BUDOUCÍ smlouvu o NAPOJENÍ na komunikaci a inž. sítě.A jak se popřípadě bránit pokutě ve správním řízení za užívání RD. Děkuji Frydrychová

Odpovědi na dotaz

Re: Žádost o předčasné užívání stavby

Dobrý den. V každém případě doporučuji snažit se jednat vstřícně a věcně s úřadem. Situace jak jste ji popsala není dobrá a to ani z hlediska do budoucna a vstřícný a shovívavý přístup ze strany úřadu je asi jediná cesta v krátkodobém horizontu jak docílit nějakého "dočasného" souhlasu s užíváním.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY