Zaruka na nemovitost

Zaruka na nemovitost

27.01.2016

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jestli se na koupeny dům vztahuje nejaka záruka? Kamarad koupil dům a az po jeho uživani cca mesic zjistil zavady, které nemohl zjistit aniz by tam nebydlel. Vyschly zdroj vody, radiátory jakoz to elektricke přímotopy popraskaly a v neposledni řade se mu začala propadat podlaha v přizemi. Ve smlouve ale nemá uvedeno že prodavajici ručí za to že tam nejsou skryte vady. Vztahuje se na to i nějaka záruka ze zákona? Moc děkuji za odpověd.

Odpovědi na dotaz

Re: Zaruka na nemovitost

Dobrý den,kamarád má možnost vše řešit dle zákona až do 5 let od nabytí. Důkazní břemeno je v tuto chvíli na jeho straně a pokud se s původními majiteli nedohodnou na přiměřené kompenzaci,tak bude muset podat žalobu a přizvat soudního znalce,který udělá pro soud znalecký posudek na jím uplatňované skryté vady. Přímotopy se asi do této reklamace zahrnovat nebudou,ale s vyschlým zdrojem vody a podlahami by mohl uspět. Vždy je při prodeji lepší obětovat finanční prostředky na stavební posouzení a ideálně na inspekci nemovitosti,která udělá podrobné posouzení technického stavu kupované nemovitosti. Poraďte kamarádovi zkusit smírné řešení ve formě kompenzace a případně si najmout advokáta a uplatnit reklamaci skryté vady. Hodně štěstí

Re: Zaruka na nemovitost

dobrý den. Lhůta na oznámení skryté vady nemovitosti je řešena - § 2112 nový občanský zákoník. Rozhodně by měl kamarád požádat advokáta, aby napsal výzvu ke schůzce,kde problém řešit. Skrytou vadou je pak vše, co nemohl zájemce zjistit obvyklou prohlídkou.

Re: Zaruka na nemovitost

Dobrý den, tyto věci bude muset bohužel řešit soudně, kde se přizvou soudní znalci a dle zákona máte nárok na kompenzaci ceny

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY