zastavěná a podlahová ploha

zastavěná a podlahová ploha

21.11.2017

Jaký je rozdíl mezi zastavěnou a podlahovou plochou?Při vyměřování bytových jednotek se liší zastavěná a podlahová ploch v m2.Je to správně?V tomto případě jde o finančbí vyrovnání spoluvlastnictví.Počítá se do podlahové plochy příslušnné bytové jednotky zabrané místo bez souhlasu ve společných prostorech?

Odpovědi na dotaz

Re: zastavěná a podlahová ploha

ZASTAVĚNOU PLOCHOU STAVBY se rozumí plocha ohraničená obvodovými konstrukcemi všech nadzemních i podzemních podlaží do vodorovné roviny. Zastavěná plocha dle prováděcí vyhlášky č. 540/2002 Sb. (ve znění č. 640/2004 Sb.) k zákonu č.151/1997 o oceňování majetku je plocha vymezená vnější obvodem svislých konstrukcí uvažovaného celku (budovy, podlaží nebo jejich části); v I. podlaží se měří nad podnoží nebo podezdívkou, přičemž IZOLAČNÍ PŘIZDÍVKY se nezapočítávají. Dle § 2 odst. 7 stavebního zákona se říká, že plochy lodžií a arkýřů se započítávají do zastavěné plochy. PODLAHOVOU PLOCHOU se rozumí vnitřní plocha bez neobyvatelných sklepů. Najčastější zásadní rozdíl vzniká v ploše SKLEPA a LODŽIÍ či balkonů.

Re: zastavěná a podlahová ploha

Laicky řečeno, zastavěná plocha je plocha včetně zdí (vnější rozměry). Podlahová plocha je plocha podlah uvnitř bytové jednotky. Zastavěná plocha je tedy větší než podlahová plocha. Platí zde úprava započtení/nezapočetnení lodžií, sklepů, ... viz citace vyhlášky v příspěvku. S pozdravem. Marek Izera
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím