Jak poznat seriózní realitní kancelář?

Jak poznat seriózní realitní kancelář?

Není to nutně o velikosti realitní kanceláře, je to o konkrétním makléři. Záleží hlavně na přístupu realitního makléře jak k prodávajícímu, tak ke kupujícímu. Záleží na jeho znalostech a zkušenostech. Dále záleží na makléřově aktivitě a přípdně i na jeho ochotě spolupracovat s jinými realitními kancelářemi zastupující kupující stranu.

Jak postupovat?

Je dobré si sjendat několik schůzek s realitními makléři z různých realitních kanceláří. Vždy se ptejte, jaké služby a v jakém rozsahu jsou garantovány. Ne pokaždé dostanete za stejnou výši provize stejný rozsah služeb.

Ptejte se zejména na:

Podle čeho si makléře rozhodně nevybírat:

  • Podle nejvyšší navržené prodejní ceny (nesmyslně vysoká prodejní cena navržená za účelem navázání spolupráce)
  • Podle nejnižší provize (vždy existuje nějaký důvod, proč se nekteří makléři cenově podbízí: omezené množství poskytovaných služeb, nízké náklady na marketing, malá úspěšnost prodejů atd.)
  • “Známý dělá v realitách” (nemusí to moc umět a ještě si nabouráte přátelství či rodinné vztahy)

Jak nalézt nejlepší realitní kancelář?


Nejčtenější příspěvky na blogu

Výše provize realitních kanceláří

Výše provize realitních kanceláří

2.2.2018   Aktualizace 29.1.2021

Prodej nemovitosti

Autor Ing. Ondřej Kosina

Výše provize realitní kanceláře je pro spoustu majitelů první otázkou, kterou se při prodeji nemovitosti zabývají. Velká většina se rozhodne byt prodávat sama právě kvůli snaze za provizi ušetřit. Mají pocit, že zaplatí spoustu peněz téměř za nic…

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím