Informace, rady a tipy z realitního trhu

Blog

V této sekci Vám pravidelně přinášíme zajímavé informace, rady, tipy a návody z realitního trhu. Dozvíte se řadu praktických informací, které Vám pomohou lépe prodat či pronajmout nemovitost.

Jak poznat seriózní realitní kancelář?

Jak poznat seriózní realitní kancelář?

Není to nutně o velikosti realitní kanceláře, je to o konkrétním makléři. Záleží hlavně na přístupu realitního makléře jak k prodávajícímu, tak ke kupujícímu. Záleží na jeho znalostech a zkušenostech. Dále záleží na makléřově aktivitě a přípdně i na jeho ochotě spolupracovat s jinými realitními kancelářemi zastupující kupující stranu.

 

Jak postupovat?

Je dobré si sjendat několik schůzek s realitními makléři z různých realitních kanceláří. Vždy se ptejte, jaké služby a v jakém rozsahu jsou garantovány. Ne pokaždé dostanete za stejnou výši provize stejný rozsah služeb.

 

Ptejte se zejména na:

•  Reference daného makléře

•  Délku praxe a počet uskutečněných obchodů

•  Nechte si ukázat zpracování inzerce stávajících nabídek makléře

•  Jaký rozsah služeb máte v rámci sjednané provize

•  Co vše bude makléř hradit (právní služby, advokátní úschova peněz, znalecké posudky, katastr nemovitostí, převody energií a další věci spojené s prodejem nemovitosti)

 

Podle čeho si makléře rozhodně nevybírat:

•  Podle nejvyšší navržené prodejní ceny (nesmyslně vysoká prodejní cena navržená za účelem navázání spolupráce)

•  Podle nejnižší provize (vždy existuje nějaký důvod, proč se nekteří makléři cenově podbízí: omezené množství poskytovaných služeb, nízké náklady na marketing, malá úspěšnost prodejů atd.)

•  “Známý dělá v realitách” (nemusí to moc umět a ještě si nabouráte přátelství či rodinné vztahy)

 

Jak nalézt nejlepší realitní kancelář?


98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím