Jak zvýšit prodejní cenu nemovitosti o stovky tisíc Kč?

Jak zvýšit prodejní cenu nemovitosti o stovky tisíc Kč?

Kupující se při výběru nemovitosti na realitních serverech rozhodují na základě prvního dojmu, tj. podle prezentace dané nemovitosti. To, kdy a za jakou cenu bude nemovitost prodána, zálaží hodně na atraktivitě fotografií a textu inzerátu. První dojem je nesmírně důležitý.

Čím působivější fotografie a text inzerátu, tím větší zájem vzbudí a tím větší je pravděpodobnost, že si zájemci půjdou nemovitost okamžitě osobně prohlédnout. To vše vede k většímu zájmu o nemovitost a tím pádem i k vyšší prodejní ceně

Profesionální fotografie by dnes už měla být standardem. Pokud prodáváte nemovitost přes realitní kancelář, smluvně trvejte na profesionálním fotografovi a alespoň základním homestagingu.

Homestaging jednoduše znamená příprava nemovitosti na prodej. Pomocí homestagingu prodáte svou nemovitost rychleji a za vyšší cenu. Připravte se zejména na důkladný úklid, drobné lokální opravy, případné vymalování celého bytu či domu, úklid osobních věcí, rodinných fotografií, vybavení koupelen, kuchyňských linek atd. Následuje naaranžování nábytku, drobné dekorace, prosvětlení místností, celkové zútulnění interiéru. Teprvé poté přichází na řadu profesionální fotograf s širokoúhlým objektivem s profi osvětlením. To vše zvýší hodnotu nemovitosti často o stovky tisíc až miliony korun.

Nejlepší realitní makléři dále využívají pro texty inzerátů copwritery. Copywriter se zaměřuje na úpravu inzerátu tak, aby byl pro zájemce co nejvíce atraktivní. Správně zvolená slova, slovní obraty atd. - i na tomto dnes hodně záleží.

Cílem profesionální prezentace nemovitosti je tedy ukázat všechny přednosti vaší nemovitosti, které by z neprofesionálních fotek či inzerátu nebyly patrné. Home staging, profesionální fotograf a kvalitní text inzerátu prodejní proces nemovitosti několikanásobně urychluje. Za svou nemovitosti často získáte o několik set tisíc až milionů korun navíc a doba prodeje se o dost zkrátí.

Štítky: Prodej nemovitosti

Nejčtenější příspěvky na blogu

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY