Proč platit provizi RK?

Proč platit provizi RK?

Nechcete zbytečně platit provizi za realitní služby? V některých nabídkách se můžete dozvědět, že provizi platí kupující. Opravdu si myslíte, že majitel nemovitosti  takto ušetří?

Nechcete zbytečně platit provizi za služby realitního makléře? V některých nabídkách se můžete dozvědět, že provizi platí kupující. Opravdu si myslíte, že majitel nemovitosti takto ušetří?

Ten, kdo si realitní službu objednává, ten by měl mít kontrolu nad rozsahem služeb a jejich cenou. Realitní služba by měla vždy být součástí prodejní ceny. Jedině tak může prodávající její výši kontrolovat. 

A i kupující chce za realitní servis zaplatit pevnou částku v rámci inzerované celkové kupní ceny. Pokud by však platil provizi kupující, a provize byla stanovena nad prodejní cenou, může se stát, že realitní kancelář nepřiměřeně navýší kupní cenu nad prodejní a rozdíl si ponechá. Dokonce může realitní makléř tlačit prodávajícího ke snížení prodejní ceny a naopak z kupujícího získat vyšší kupní cenu a rozdílem mezi oběma cenami se nepřiměřeně obohatit. 

Vyřiďte prodej svého majetku ve spolupráci s odborníkem, který se vždy chová eticky.


Nejčtenější příspěvky na blogu

Výše provize realitních kanceláří

Výše provize realitních kanceláří

2.2.2018   Aktualizace 29.1.2021

Prodej nemovitosti

Autor Ing. Ondřej Kosina

Výše provize realitní kanceláře je pro spoustu majitelů první otázkou, kterou se při prodeji nemovitosti zabývají. Velká většina se rozhodne byt prodávat sama právě kvůli snaze za provizi ušetřit. Mají pocit, že zaplatí spoustu peněz téměř za nic…

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím