Proč platit provizi RK?

Proč platit provizi RK?

Nechcete zbytečně platit provizi za realitní služby? V některých nabídkách se můžete dozvědět, že provizi platí kupující. Opravdu si myslíte, že majitel nemovitosti  takto ušetří?

Nechcete zbytečně platit provizi za služby realitního makléře? V některých nabídkách se můžete dozvědět, že provizi platí kupující. Opravdu si myslíte, že majitel nemovitosti takto ušetří?

Ten, kdo si realitní službu objednává, ten by měl mít kontrolu nad rozsahem služeb a jejich cenou. Realitní služba by měla vždy být součástí prodejní ceny. Jedině tak může prodávající její výši kontrolovat. 

A i kupující chce za realitní servis zaplatit pevnou částku v rámci inzerované celkové kupní ceny. Pokud by však platil provizi kupující, a provize byla stanovena nad prodejní cenou, může se stát, že realitní kancelář nepřiměřeně navýší kupní cenu nad prodejní a rozdíl si ponechá. Dokonce může realitní makléř tlačit prodávajícího ke snížení prodejní ceny a naopak z kupujícího získat vyšší kupní cenu a rozdílem mezi oběma cenami se nepřiměřeně obohatit. 

Vyřiďte prodej svého majetku ve spolupráci s odborníkem, který se vždy chová eticky.


Nejčtenější příspěvky na blogu

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY