Bývalý majitel vydražené nemovitosti odmítá opustit nemovitost

Bývalý majitel vydražené nemovitosti odmítá opustit nemovitost

26.05.2020

Dobrý den,

potřeboval bych zodpovědět dotaz týkající se situace, kdy vydražím dům, ale bývalí majitelé ho nechtějí opustit. Mám právo žádat po policii, aby mi asistovali při vstupu do domu a například vystěhování vydraženého příslušenství - kuchyně, případně vestavěných spotřebičů, vymontování oken, vnitřních dveří, vybavení koupelny apod.? Mám totiž obavu, že by se mi předchozí majitel mohl chtít pomstít například zničením vybavení domu, a tak bych tomu rád co nejdříve předešel tímto postupem.

Druhá otázka, na kterou se chci zeptat je, zda je šance na úspěch při trestním oznámení bránění v užívání cizí věci a v neoprávněném užívání cizí věci - někde jsem se totiž dočetl, že za tento čin je možné udělit trest odnětí svobody až na 2 roky a podle mého názoru právě toho se bývalý majitel dopouští.

Děkuji za odpověď. Jirka

Odpovědi na dotaz

Re: Bývalý majitel vydražené nemovitosti odmítá opustit nemovitost

Prvně bych se obrátil na dražitele, měl by mít s tímto nejvíce zkušeností. Jinak bych veškeré kroky konzultoval s advokátem, abyste se nedostali do situace, kdy naopak půjde obvinění na vás za porušení domovní svobody. V každém případě je tato situace jedním z rizik, které nucený prodej provázejí.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY