Chybějící podpis na rezervační smlouvě

Chybějící podpis na rezervační smlouvě

23.07.2016

Dobrý den, mám uzavřenou rezervační smlouvu na nemovitost. RK, prodávající, kupující. Chybí razítko i podpis RK a vůbec mám již řadu pochybností o dané RK. Je smlouva bez podpisu platná? Moc děkuji, Váš kupující

Odpovědi na dotaz

Re: Chybějící podpis na rezervační smlouvě

Dobrý den, otázkou je, zda je to tak pouze na Vašem originále,nebo na všech. Má se zato, že pokud je alespoň jeden originál opatřen všemi podpisy, předpokládá se, že dotyčný smlouvu četl a je tedy platná. Pochybuji, že by ji soud neuznal..

Re: Chybějící podpis na rezervační smlouvě

Rezervační smlouvy mají stejně jako všechny smlouvy jistá pravidla a podmínky platnosti. Pokud se smlouva nepodepisuje najednou, vždy platí, že k datu podpisu posledním z účastníků ji lze považovat za platnou. Vaše smlouva není platná, do té doby pokud nebyla podepsána VŠEMI STRANAMI. Proto do té doby než bude rezervační smlouva podepsána nedoporučuji hradit rezervační poplatek.

Re: Chybějící podpis na rezervační smlouvě

Smlouva je platná po podpisu všemi účastníky smlouvy. Podpis není na všech originálech smluv nebo pouze na vašem originálu? Dále je její platnost často vázána na uhrazení rezervačního poplatku. Ale záleží na konkrétním znění smlouvy.

Re: Chybějící podpis na rezervační smlouvě

Dobrý den, smlouva je platná podpisem až všemi účastníky smlouvy a do té doby se jedná o neplatnou smlouvu. Za RK může podepsat smlouvu pouze zmocněná osoba (makléř a podobně) popřípadě jednatel osobně. Rozhodně neplaťte rezervační poplatek, pokud máte smlouvu v tomto stavu. Držím palce s koupí nemovitosti. Hezký den.

Re: Chybějící podpis na rezervační smlouvě

Dobrý den, jako každá smlouva je platná až podpisem všech účastníků dané smlouvy.

Re: Chybějící podpis na rezervační smlouvě

Pokud je trojstranná dohoda musí být podepsány všechny strany aby smlouva byla platná.

Re: Chybějící podpis na rezervační smlouvě

Dobrý den. Všechny smluvní strany, které jsou uvedeny ve smlouvě, musí smlouvu podepsat. V případě, že ve smlouvě je uvedena pouze strana prodávající a kupující, RK smlouvu nepodepisuje. Jestliže, jak píšete, je účastníkem smlouvy i RK a není podepsána, smlouva je zatím neplatná. To by se změnilo okamžikem podpisu RK. Ještě je třeba si ověřit, kdo za RK může podepisovat.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím