Darování části domu

Darování části domu

03.02.2016

Jak postupovat, když chci darovat konkrétní část domu? Jedná se o vesnický dům, který má dvě obytné části propojené průjezdem.

Odpovědi na dotaz

Re: Darování části domu

Dobrý den, záleží jestli chcete darovat podíl na domě,pak budete mít vy i obdarovaný určitý podíl na celé nemovitosti, nebo zda byste rádi nemovitosti rozdělili na zmiňované bytové jednotky. Ty sice fyzicky v domě existují,ale na katastru nejsou zapsány a to se dělá tzv. prohlášením vlastníka,kdy se jednotky zaměří a zapíší jednotlivě do katastru nemovitostí. K oběma jednotkám bych dala odpovídající podíl na pozemku okolo,aby byla vždy za všech okolností,které mohu do budoucna nastat, ke každké jednotce zajištěna přístupová cesta a užívání pozemků. Přeji mnoho štěstí!

Re: Darování části domu

Dobrý den, určitě bych Vám doporučila nechat vypracovat prohlášení vlastníka domu. Aby bylo zřejmé jakou část domu chcete darovat. Poté si nechat sepsat darovací smlouvu a vložit na příslušný katastr nemovitostí. Pěkný den.

Re: Darování části domu

Dobrý den, jak doporučila kolegyně přede mnou, nechat vypracovat prohlášení vlastníka domu (pravděpodobně bude nutné i rozdělit pozemek, zde je třeba formální souhlas stavebního úřadu) a poté vložit darovací smlouvou na příslušný katastr nemovitostí. S přáním pěkného dne.

Re: Darování části domu

Sepsat s právníkem darovací smlouvu a na základě této smlouvy učinit vklad do katastru nemovitostí. Pokud nemáte geometrické zaměření parcel určitě doporučuji aby bylo jasné a přehledné jaké části domu a pozemku komu patří.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY