Darování nemovitosti dceři

Darování nemovitosti dceři

26.07.2021

Dobrý den,vlastníme s manželem nemovitost na vlastním pozemku, každý máme na sebe napsanou polovinu a chěli bychom nemovitost celou darovat naší jediné dceři.Jak postupovat, děkuji za odpověd.

Odpovědi na dotaz

Re: Darování nemovitosti dceři

Dobrý den, před finálním rozhodnutí bych zvážila věk dítěte, pokud je nezletilé, ještě bych počkala pro případ, že byste s nemovitostí potřebovali nakládat. u n nezletilých dětí to jde pouze se souhlasem opatrovnického soudu. Pokud máte tuto situaci vyřešenou, oslovte ideálně advokáta ve vašem okolí, který se věnuje nemovitostnímu právu a nechte si sepsat darovací smlouvu. Jak již psali kolegové, pokud je to. nemovitost, kde chcete dožít, doporučuji zřídit zde věcné břemeno dožití či bytu, které vás bude opravňovat k užívání do konce vašich dní. Hodně štěstí. Andrea Kohoutová

Re: Darování nemovitosti dceři

Dobrý den, doporučuji se sejít s advokátem nebo notářem, který pro Vás sepíše darovací smlouvu. Pokud v nemovitosti bydlíte a nemáte jiné bydlení, doporučuji si nechat zapsat zároveň tzv. právo služebnosti (dožití v nemovitosti) apod.

Re: Darování nemovitosti dceři

Dobrý den, oslovit advokáta aby Vám sepsal darovací smlouvu.

Re: Darování nemovitosti dceři

Dobrý den, nejlepší je si nechat u advokáta sepsat darovací smlouvu. Tak aby měla dané náležitosti a katastr Vám jí nevracel.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím