Darování nemovitosti dceři

Darování nemovitosti dceři

26.07.2021

Dobrý den,vlastníme s manželem nemovitost na vlastním pozemku, každý máme na sebe napsanou polovinu a chěli bychom nemovitost celou darovat naší jediné dceři.Jak postupovat, děkuji za odpověd.

Odpovědi na dotaz

Re: Darování nemovitosti dceři

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Darování nemovitosti dceři

Dobrý den, před finálním rozhodnutí bych zvážila věk dítěte, pokud je nezletilé, ještě bych počkala pro případ, že byste s nemovitostí potřebovali nakládat. u n nezletilých dětí to jde pouze se souhlasem opatrovnického soudu. Pokud máte tuto situaci vyřešenou, oslovte ideálně advokáta ve vašem okolí, který se věnuje nemovitostnímu právu a nechte si sepsat darovací smlouvu. Jak již psali kolegové, pokud je to. nemovitost, kde chcete dožít, doporučuji zřídit zde věcné břemeno dožití či bytu, které vás bude opravňovat k užívání do konce vašich dní. Hodně štěstí. Andrea Kohoutová

Re: Darování nemovitosti dceři

Dobrý den, doporučuji se sejít s advokátem nebo notářem, který pro Vás sepíše darovací smlouvu. Pokud v nemovitosti bydlíte a nemáte jiné bydlení, doporučuji si nechat zapsat zároveň tzv. právo služebnosti (dožití v nemovitosti) apod.

Re: Darování nemovitosti dceři

Dobrý den, nejlepší je si nechat u advokáta sepsat darovací smlouvu. Tak aby měla dané náležitosti a katastr Vám jí nevracel.

Re: Darování nemovitosti dceři

Dobrý den, oslovit advokáta aby Vám sepsal darovací smlouvu.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY