Dělení pozemku, přístupová cesta

Dělení pozemku, přístupová cesta

12.04.2021

Dobrý den, vlastním dva pozemky obdelníkového typu, které jsou za sebou a ze tří stran sousedí s jinými pozemky, přístupný je z jedné strany tzv: obecní cestou, která je spíše "polního"charakteru. Chtěla jsem zpřístupnit zadní pozemek, ale stavebním úradem mi bylo sděleno, že: cituji: Dle rozsudku Nejvyššího správního soudu, č. j. 1As 166/2016 ze dne 27. 9. 2017 smyslem předmětných ustanovení (myšleno § 20 odst. 3 vyhl. č. 501/2006 Sb.“) je zajištění vzniku pouze takových pozemků, které budou trvale přístupné. Toto zajištění jsem chtěla udělat 4m přístupovou cestou s věcným břemenem přes první pozemek. Zamítnuto, povolení jsem dostala pouze na dělení prvního pozemku s 4m soukromou cestou do 50m od přístupové cesty, zadní pozemek (v případě prodeje). se nepodařilo zpřístupnit. Je postup stavebního úřadu správný? Pozemek jsem chtěla zpřístupnit, argumentace mne přijde tzv: protichůdná. Děkuji za radu, jsem ráda, že se zde můžeme zeptat.

Odpovědi na dotaz

Re: Dělení pozemku, přístupová cesta

Stavební úřad se vyjadřuje k žádosti o změny a dbá a kontroluje, zda nedochází k rozporům se schváleným územním plánem. Z dotazu není jasné, jaký způsobem jste plánovala zpřístupnit pozemek, pravděpodobně zřízením cesty (změnou užívání) nebo vynětím z plochy vašeho pozemku. Pokud by došlo např. ke zmenšení plochy původního pozemku na úkor plánované cesty, může úřad takový úmysl zamítnout. V kompetenci stavebního úřadu je schvalování scelování a dělení parcel. Vytvořením nové cesty by vznikl nový pozemek a nové parcelní číslo. Každý návrh na změny je vhodné předem a včas konzultovat s místně příslušným stavebním úřadem.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY