Dohoda o zprostředkování - Práva a povinnosti Klienta

Dohoda o zprostředkování - Práva a povinnosti Klienta

07.03.2016

Dobrý den, co může prosím znamenat tento bod v Dohodě o zprostředkování s realitní kanceláří: "Klient je povinen ....: ... svým jednáním nemařit zprostředkovatelskou činnost Zprostředkovatele." Bylo nám řečeno, že můžeme nabízet a prodat svojí nemovitost aj bez realitky s tím, že jestli se nám to povede dřív, nebudou mít nárok na provizi (je to i ve smlouvě). Můžeme ale vzhledem k tomuto bodu z právního hlediska zveřejnit taky svůj inzerát s nabízenou nemovitostí? Nejsme totiž spokojeni s popisem a celkovým dojmem inzerátu a samozřejmě cena by nezahrnovala provizi realitní kanceláře. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Dohoda o zprostředkování - Práva a povinnosti Klienta

Dobrý den. Pokud se ve smlouvě užije takové ujednání, jako nemařit svým jednáním …, pak by mělo být také uvedeno, co se takovým mařením například myslí. Rozhodně je neobvyklé, abyste jako prodávající sami inzerovali prodej nemovitosti a realitní kanceláři aby to nevadilo. Už to ukazuje na velmi divné znění smlouvy. Snažte se s realitní kanceláří domluvit, nebo raději odstupte od smlouvy, je-li to možné, abyste se vyhnula jakýmkoli možným problémům v budoucnu.

Re: Dohoda o zprostředkování - Práva a povinnosti Klienta

V Dohodě o zprostředkování prodeje nemovitosti by měly být uvedeny konkrétní podmínky, tzn. jak bude nemovitost nabízena, event.jakými kroky bude nemovitost nabízet sám majitel (zda bude sám inzerovat nebo zda např.osloví své známé....).Z vašeho dotazu mám dojem, že nejste spokojeni s prací realitní kanceláře. Nejjednodušší bude se s makléřem přímo domluvit, příp.doplnit smlouvu o další body (plán inzerce atd.). Pokud panuje vzájemná důvěra mezi majitelem jako prodávajícím, by měl svým jednáním podporovat a nikoli mařit práci realitní kanceláře..... Pokud opravdu nejste s makléřem v souhře a tzv."na jedné lodi", změňte jej.

Re: Dohoda o zprostředkování - Práva a povinnosti Klienta

Dobrý den, zrovna pokud budete inzerovat bez provize kterou máte sjednanou v ZS, tak maříte obchod podtržením ceny. Klamete o ceně. Pokud se Vám nelíbí inzerce proč nekonzultujete s makléřem vždyť za co ho platíte?

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY