Dotaz na vystěhování z domu

Dotaz na vystěhování z domu

11.04.2017

Dobrý den,chci se zeptat jaké jsou podmínky k vystěhování nájemníků.Bydlíme v domě v pronájmu a majitelka se rozhodla dům prodat jakou lhůtu na vystěhování máme?Další dotaz:může realitní makléř vstoupit do domu s nájemníky ohledně focení interiéru?Děkuji za odpověď Michálková.

Odpovědi na dotaz

Re: Dotaz na vystěhování z domu

Dobrý den, pokud máte uzavřenou smlouvu o nájmu, doporučoval bych postupovat podle ní. Tedy pokud máte ve smlouvě uvedenu dobu určitou, je povinen takto postupovat. Samozřejmě pokud se dohodnete jakkoliv jinak, je to možné. S focením je to na domluvě, pokud si nepřejete tak s focením nemusíte dát souhlas. Držím palce v domluvu. Hezký den.

Re: Dotaz na vystěhování z domu

Dobrý den, ohledně vystěhování je to dle nastavené nájemní smlouvy. Pokud doba určitá je to jasné, platí do konkrétního data. Pokud doba neurčitá je zde výpovědní lhůta 3měsíce. Ideální je se v klidu dohodnout. Já do nájemní smlouvy dávám,že měsíc před koncem nájmu je nájemník povinnen po dohodě za jeho účasti umožnit prohlídky. Takže pokud máte dobré vztahy, vyšla bych vstříc s focením i prohlídkami,ale tak aby vám to vyhovovalo a pokud je něco,co nechcete,aby bylo na internetu prezentováno s prodejem,tak bych to makléři řekla a nechala si podepsat,že to nezveřejní - nějaká drahá elektronika, starožitnýý nábytek apod. Hodně štěstí

Re: Dotaz na vystěhování z domu

Dobrý den, rozhodně máte práva podle smlouvy je důležité, jestli máte smlouvu na dobu určitou, nebo neurčitou. Co se focení týče, doporučuji se s majitelkou domluvit a snažit se vyjít vstříc. Věřím že jste měli dobré vztahy a bylo by škoda si je kazit. Věřím, že brzo najdete adekvátní a možná i lepší bydlení!

Re: Dotaz na vystěhování z domu

Dobrý den, záleží na dohodě mezi Vámi a majitelkou bytu - jak sepíšete dohodu o vystěhování (předání bytu), ale určitě byste min měli dodržet tříměsíční výpovědní lhůtu. Co se týká focení - pokud nemovitost užíváte, tak nemůže focení probíhat bez Vašeho svolení se vstupem do nemovitosti.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY