Exkluzivní realitní smlouva

Exkluzivní realitní smlouva

30.01.2022

Prosím o radu. Dne 19.12.2020 jsem s RK uzavřela výhradní smlouvu, která obsahovala prodej mých nemovitostí - 1.pozemek se stavbou s č.p. 2.- pozemek trávní porost 3.- pozemek stavební s rozestavěnou budovou 4.- pozemek - zahrada Smlouva byla uzavřena na dobu určitou do 31.7.2021. Dle smlouvy se platnost této smlouvy prodlužuje vždy o dva měsíce. V září 2021 RK prodala část nemovitostí - 1. 2., ale smlouvu nijak neupravila, ale ani nenapsala dodatek. Prodává zbývající nemovitosti dál s pouze ústně domluvenou jinou, nižší cenou. To se jí nedaří a mám podezření z více zdrojů, že nejedná fér. Zaslala jsem 12.1. 2022 RK výpověď k 31.1.2022, doporučeně, dopis převzali. Můj dotaz zní - Je smlouva vůbec platná? Dle mého názoru makléřka mne uvedla v omyl a udělala několik pochybení. Smlouvu měla uzavřít dle zákona max. na 6 měsíců - ne na sedm, tedy jen do 19.6.2021. Na neprodané nemovitosti měla napsat dodatek nebo novou smlouvu - upravenou dle reality. Prosím o radu. Děkuji za ochotu. 

Odpovědi na dotaz

Re: Exkluzivní realitní smlouva

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Exkluzivní realitní smlouva

Dobrý den, nevíme, co máte napsané ve smlouvě o zprostředkování ohledně výpovědi - ukončení smlouvy. Pokud nejste v rozporu s podmínkami smlouvy, tak by měla být výpověď platná a vaše smlouva ukončena k 31.1.2022 a pak je asi vedlejší, zda měla být upravena dodatkem. Dodatek by byl vhodný, pokud jste neměli upraveny jednotlivé ceny u nemovitostí a pokud dochází k úpravě ceny, ale zase záleží na znění smlouvy. My máme ve smlouvě, že korekci ceny si můžeme klientem odsouhlasit v emailu a pak již není dodatek zcela nutný.

Re: Exkluzivní realitní smlouva

Dobrý den maté uzavřenou neplatnou smlouvu. Dle nového zákona muže být smlouva maximálně na 6 měsíců a to bez prodloužení. Jestli mate to jinak napsané ve smlouvě z právního hlediska je smlouva neplatná a ještě můžete zažalovat danou realitní agenturu za uzavírání neplatných smluv které jsou v rozporu se zákonem.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY