francouzské okno - povolení

francouzské okno - povolení

18.05.2017

Vlastním s bratrem idealní polovinu rod. domu - já půl domu, on půl domu. Chce si udělat z bytu, který obývá, fr.okno na zahradu. Lze to bez mého souhlasu? Bydlíme v památkové oblasti Prahy. Děkuji, Iveta.

Odpovědi na dotaz

Re: francouzské okno - povolení

Dobrý den, je potřeba navštívit stavební úřad a požádat o ohlášení stavby, pokud tohle neudělá a začne s pracemi na budování fr. okna. Je potřeba neprodleně nahlásit na stavební úřad a ten potom řeší porušení. Je lépe se dohondout, pokud s tím nesouhlasíte, sám si nemůže podle práva okno zbudovat. Samozřejmě stavební úřad může nařídit vyjádření památkářů. Držím palce v další domluvě s bratrem. David.

Re: francouzské okno - povolení

Dobrý den. Zásah do stavby (změna vzhledu) bude vyžadovat buď stavební povolení nebo alespoň ohlášení na stavebním úřadě. Tím spíše v památkové zóně. Pro tuto žádost potřebujete souhlas všech majitelů nemovitosti. Bez vašeho souhlasu by to nemělo projít.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY