Ideální polovina nemovitosti

Ideální polovina nemovitosti

04.05.2017

Na zahradě domku si před lety jeden ze dvou spoluvlastníků obývající horní podlaží postavil se souhlasem spoluvlastníka vlastními náklady garáž. Ta je již "zvykovým právem" považována za majetek patřící vlastníkovi horního bytu. Celá léta nebyly žádné problémy, ale nový spoluvlastník se obává, že jeho "práva" na garáž by mohla být námi někdy zpochybněna. Jak můžeme jeho obavy zaplašit co nejjednodušším způsobem? Stačí naše prohlášení, že uznáváme jeho nárok na garáž? Je takové prohlášení vůbec platné? Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina nemovitosti

Dobrý den, jelikož se stále mění zákony a vychází v platnost nové, tak doporučuji se obrátit na právního zástupce, ten Vám pomůže nejlépe. Pokud je garáž řádně zapsána v KN a zakreslena na katastrální mapce, tak by u ni mělo stát, že je vlastníkem zmíněná osoba. Pokud zde tato stavba stojí "na černo", tak je nejjednoduší cesta taková: -geodetický záměr - cca 3 - 5 000,- Kč -zjednodušená projektová dokumentace - do 5 000,- Kč -žádost na stavebím úřadě a úhrada 500,- Kč a následná návštěva stavebního úřadu -nakonec zapsání aktuálního stavu na KN - zdarma Stavební úřad bude možná chtít vyjádření sousedů a jejich souhlas stvrzen podpisy. Jinak pokud je vše v pořádku a jen má někdo obavy, tak stačí nějaká smlouva, kterou ale musí vyhotovit advokát, aby vše bylo v pořádku a podpisy všech sousedů s ověřením u notáře, či na poště. S pozdravem Hlavatý.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím