Ideální polovina nemovitosti - dotaz

Ideální polovina nemovitosti - dotaz

20.03.2017

Dobrý den, jsem ideální majitelkou RD po rodičích se svou sestrou. Jak je to s možností dožití v tomto domě, pokud by jedna se sester zemřela? Je nutno toto nějak ošetřit ještě za života obou spolumajitelek? Děkuji. Jarka M.

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina nemovitosti - dotaz

Dobrý den, každopádně pokud se nemýlím, majitel(ka) ideální poloviny by měla mít vždy předkupní právo. (Tedy měla by dostat první tržní nabídku na odkup v případě zájmu na prodeji). Nicméně bývají problémy při exekucích a podobně.

Re: Ideální polovina nemovitosti - dotaz

Dobrý večer, nevím, jestli správně rozumím vašemu dotazu, ale chápu správně, že jste majitelkou ideální 1/2 se svou sestrou a řešíte, co by se stalo, kdyby jedna z vás zemřela? Vždy té druhé zůstane ona ideální polovina, takže má samozřejmě právo dům užívat, jen je otázkou, jak bude nakládáno s tou druhou polovinou. Předpokládám, že ve vaší i sestřině linii existují dědici a pak je otázkou, jak by s ní naložili. Spoluvlastnický podíl není jednoduché prodat, ale prodat se dá. Pro větší klid bych doporučil zřídit si vzájemně věcné břemeno dožití na podíly druhého spoluvlastníka. S tím vám dokáže pomoci každý advokát. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat. Hezký večer, Radek Pavlíček.

Re: Ideální polovina nemovitosti - dotaz

Dobrý den, pokud jste majitelkou poloviny domu a nechcete ho za svého života na někoho přepisovat, můžete v něm dožít a to bez jakýchkoli obav. Věcné břemeno dožití se nejčastěji praktikuje, pokud nemovitost na někoho přepisujete. Pěkný den

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY