Ideální polovina nemovitosti - vyrovnání

Ideální polovina nemovitosti - vyrovnání

28.11.2017

Dobrý den, jsem vlastník ideální poloviny a chtěla bych provést "Prohlášení vlastníka". Nevím si rady s tím, jak provést vyrovnání, protože druhý vlastník užívá daleko větší plochu. Nevím, zda s vlastníkem mám jednat o vyrovnání dle plochy a nebo dle tržní ceny nemovitosti. Druhý vlastník by souhlasil s rozdělením, ale raději by se nevyrovnal a nebo, jak se říká, jen za babku. Děkuji za odpověd Jana

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina nemovitosti - vyrovnání

Dobrý den. Vyrovnání se běžně provádí v m2 za cenu obvyklou. Pokud se ale s druhým vlastníkem na vyrovnání nedohodnete a rozdíl ve výměrách není v desítkách m2 , tak už bych se tím dál nezabývala , neboť druhý vlastník se bude muset podílet na případných společných opravách nemovitosti částkou odpovídající jeho podílu na této nemovitosti , což bude v jeho případě více než u Vás.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY