Idealni polovina - rozdeleni

Idealni polovina - rozdeleni

02.06.2016

Dobry den, s manzelkou kupujeme polovicni podil na dome. Objekt tvori stavba ve tvaru U - tedy zastavene nadvori. Vchod je spolecny pres prujezd, v tomto prujezde je vchod do jedne bytove jednotky, vchod do druhe bytove jednotky je na dvore. Pokud bych tuto nemovitost rozdelil na bytove jednotky a chtel bych si na jednu z nich vzit hypoteku na rekonstrukci, je mozne jednotku co ma vchod ze dvora pouzit jako zastavu? Bylo mi doporuceno si tuto informaci zjisit, protoze z ulice je pouze jeden spolecny vchod a je mozne ze tuto nemovitost nepujde zastavit bance. Dekuji za odpoved Stanislav Horky

Odpovědi na dotaz

Re: Idealni polovina - rozdeleni

Dobrý den, tedy odpověď na Vaši otázku zní, pokud v KN zapíšete bytové jednotky, tak banku nebude zajímat, kde je vstup do bytové jednotky. Tedy ano, hypotéku dostanete i za předpokladu, že vstup je ze dvora.

Re: Idealni polovina - rozdeleni

Dobrý den, banka Vám poskytne hypotéku pouze tehdy pokud bude v zástavě celá nemovitost tím pádem i druhá polovina domu, což je v praxi nereálné. Jediná možnost je nechat zapsat do KN každou jednotku zvlášť a pak by to bylo možné. Další možnost je kompletně rozdělit na dva domy kdy každý bude mít své číslo popisné. Znamená to rozdělit geometrické zaměření, inženýrské sítě a přidělení nového čísla popisného vše nechat zapsat do KN. Toto je ale jedna z nejdražších variant.

Re: Idealni polovina - rozdeleni

Dobrý den. Jestliže dobře chápu Vaší otázku, tak kupujete ideální polovinu domu. Na tento stav půjde vzít hypotéka velice těžko, spíše bych řekl, že nenajdete banku, která ji bude chtít poskytnout. Řešení jsou dvě. Rozdělit dům na dvě části a tedy i dvě čísla popisná, je-li to možné. Je to ale poměrně složité a finančně nákladné, neboť každá část musí mít, mimo jiné, např. samostatné veškeré přípojky. Druhou možností je vyčlenit samostatné bytové jednotky formou prohlášení vlastníka a jejich zapsání do katastru nemovitostí. V obou těchto případech by byla možnost hypotéky reálná, splníte-li podmínky pro její poskytnutí.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY