Jak poznat profesionální realitní kancelář

Jak poznat profesionální realitní kancelář

01.01.2014

Zajímalo by mě jak mám poznat skutečného profesionála, který by mi pomohl s prodejem nemovitosti. Mám oslovit spíše větší a známou realitní kancelář? Děkuji mnohokrát Jana P.

Odpovědi na dotaz

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den, jak již píší kolegové, určitě to není o velikosti RK. Vždy se ptejte, jaké služby a v jakém rozsahu jsou garantovány. Profesionál by neměl mít problém seznam poskytovaných služeb dát v písemné formě, včetně jeho podpisu jako garance. S pozdravem Vlastimil Talanda

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Odpověď na vaši otázku, "Jak poznat skutečného profesionála" si dovolím malinko upravit na dotaz "Jak poznat nadšeného makléře". V našem oboru rozhoduje NADŠENÍ pro práci, ochota jednat s neustálým nadšením s lidmi a snaha najít vždy dobrá řešení. Pokud dokonalý profesionál tzv."vyhoří", unaví se a ve svém nadšení poleví, jeho obchody již nebudou úspěšné. Dovolím si tedy poradit, hledejte nadšeného makléře, který vás bude zastupovat s odhodláním a s nímž budete vyladěný "na stejné vlně". A moje shodná rada platí, hledáte-li právníka nebo osobního lékaře!

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

K výše uvedenému bych dodal, že poznat kvalitního realitního makléře nemusí být až tak těžké, pokud nedáte jen na sliby a líbivé řeči. Spousta průměrně schopných makléřů, říká klientům jen co chtějí slyšet ( mám nejnižší provizi, nechci po vás zprostředkovatelskou smlouvu, mám stovky poptávajících klientů, máme nejrozsáhlejší inzerci ) Když budete po nich chtít kontakt na jejich spokojené zákazníky, mnoho z nich se Vám už neozve. Dobrým vodítkem je pohled do inzerce, na kvalitu zpracování nabídek - jestli by Vás jako zájemce nabídka oslovila. Dobrý makléř také bude schopný detailně popsat postup prodeje a identifikovat výhody i nevýhody nemovitosti a stanovit reálnou horní hranici prodejní ceny.

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Jak poznat kvalitního a zkušeného realitního makléře? ... Zkuste dát na svůj instinkt, zda je vám makléř příjemný, je zapálený pro svou práci a také zda máte z něho dobrý pocit, nedejte ale jen na sliby a líbivé řeči, které chcete slyšet, protože mnoho makléřů říká klientům jen to co chtějí slyšet - mám nízkou provizi, nechci zprostředkovatelskou smlouvu, přijdu přímo s klientem aj. Požádejte makléře na schůzce o kontakt na jejich spokojené klienty a zavolejte jim. Dobrým vodítkem může být také pohled do inzerce na kvalitu zpracovaných nabídek - zda by Vás jako zájemce nabídka oslovila. Obvolejte si sami makléře nebo jim napište SMS a zjistěte, jak brzy zareagují a zda jejich komunikace a znalosti o nemovitosti po telefonu je přesvědčivá. Sejděte se osobně s několika Vámi vybranými makléři a vyberte si VY sami.

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Jak poznat skutečného profesionála? Musím uznat, že to jedna z nejlepších a nejobtížnějších otázek, jaké můžete podat. Je to totiž velmi složité. Denně se setkávám s prodávajícími, se kterými jednali už desítky makléřů. Pravdou je, že kvalita realitní práce se zde rok od roku zlepšuje, nicméně stále je to bohužel tak, že tuto práci může dělat v podstatě každý, kdo si umí založit živnostenské oprávnění. Doporučil bych se spoléhat především na osobní intuici, jak na Vás makléř působí. Jasně, každý nabízí jinou paletu služeb, v jádru je to však velmi podobné. Když však vidíte na makléři, že chce Vaši nemovitost nabízet za každou cenu a nedá Vám žádný svůj názor k věci, jen aby už to měl nabrané ve svém portfoliu, neznačí to nic dobrého. Opravdový profesionál s Vámi bude jednat na rovinu, a bude mu především záležet na tom, zda si můžete vzájemně důvěřovat.

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Větší a známá ještě neznamená kvalitní. Makléři nabírají nemovitosti bez ohledu na jejich specializaci v pronájmu nebo prodeji. Jde jen o to nebýt pozadu za kolegy.

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den, nejvíce určitě záleží na osobním přístupu makléře, jeho aktivitě, např, jeho ochotě spolupracovat i s jinými makléři. Makléř by měl zjednodušeně řečeno vidět v první řadě zájem jeho klienta a až poté zájmy svoje osobní.Profesionální makléř si s vámi podepíše dohodu o komunikaci.

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den, není to vždy o velikosti RK je to vždy o makléřích,jejich znalostech a zkušenostech. Je dobré si vždy sjednat několik schůzek a srovnat co která RK nabízí a za jakou cenu. Makléř by Vám měl umět vysvětlit vše co se obchodu týká,tak ,aby to bylo srozumitelné jelikož se v tomto obchodě nepohybujete.

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den. Souhlasím s názorem, že nezáleží na velikosti realitní kanceláře. Mnoho velkých, národních i nadnárodních realitních kanceláří disponují desítkami makléřů, mnohdy naprosto nepřipravených a nedostatečně proškolených. Potenciálního zájemce o spolupráci se vždy zeptejte na délku praxe, počet uskutečněných případů, zpracování inzerce jeho stávajících nabídek. Dále je důležité stanovit jasnou výši provize a zjistit veškeré úkony a služby, které odměna zahrnuje, resp. zda obsahuje i znalecný posudel pro daň z převodu nemovitosti a případně energetický štítek. Je velice důležité, aby odměna realitní kanceláře a veškeré služby byly naptosto jasné, zřetelné a srozumitelné. Seriózní realitní makléř by měl být schopen Vás poučit o daňových povinnostech, které následují po uskutečněném prodeji. Zprostředkovatelská smlouvy by měla obsahovat i povinnosti makléře případ po uskutečněné rezervaci dokončit. Nestane se Vám tak, že by makléř sice nalezl kupujícího, inkasoval by rezervační zálohu a o případ by se nadále nestaral.

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den, nezáleží na velikosti kanceláře, ale na přístupu jednotlivých makléřů a jejich službách né pokaždé za stejnou výši provize máte dostatečné služby. Ptejte se na reference makléře, nechte si ukázat inzerci, zeptejte se jaké služby máte v rámci provize. Co vše za Vás bude makléř hradit a co je schopen Vám zajistit jedná se o financování, energetické štítky, projektové dokumentace, znalecké posudky a další jiné aktivity spojené s prodejem.

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den,skutečně jak už bylo uvedeno zde u jiných makléřů, velká a známá kancelář neznamená větší záruku ve zdárný průběh prodeje nemovitosti, lepší služby,... Jméno kanceláře kvalitu prodeje většinou nemůže na 100% zaručit, ale tím spíše se zabývat/poptat se po schopném a zkušeném makléři , který se později postará o dobrý průběh celého prodeje.

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den, kvalitní makléř by měl 1) umět nemovitost ocenit, 2) vystupovat profesionálně - chodit včas, dobře komunikovat, slušně oblečený 3) připravit si veškeré podklady pro prodej (LV, nabývací tituly, nákladovost nemovitosti atp.) 4) nemovitost připravit před prezentací, vznešeně tzv. homestaging, 5) profesionálně zpracovat prezentaci 6) právní znalosti 7) servis all inclusive. Daniel Kotula

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den, prodával jsem nemovitosti několik let pod velkou realitní značkou, poslední roky již pracuji jako freelance zprostředkovatel, mohu tedy popsat "moji" zkušenost z obou pohledů. Určitě lze vyjmenovat řadu důvodů, které mají velké realitní sítě před těmi menšími, ale velikost kanceláře/značky není měřítkem úspěšnosti prodeje. Doporučuji následující test: Jste v opačné roli tj. zájemce, který si hledá nemovitost. Projděte si některý z velkých serverů např. sreality.cz a vyberte si 3-5 prezentací, které Vás osloví svým zpracováním, schopností se odlišit od ostatních nabídek. Jako měřítko považujte míru Vašeho zaujetí - ztotožnění se s prezentací. Obvolejte makléře, či napište SMS a zjistěte, jak brzy zareagují a jestli jejich komunikace po telefonu je obojí sympatická i přesvědčivá zakončená domluvenou prohlídkou. Sejděte se osobně s vybranými – dál to znáte. Značky, banery, slevy, sliby píší marketingová oddělení a prozradí Vám málo o schopnosti Vašeho prodejce. Good luck!

Re: Jak poznat profesionální realitní kancelář

Dobrý den, nejvíce určitě záleží na osobním přístupu makléře, jeho aktivitě, např, jeho ochotě spolupracovat i s jinými makléři. Makléř by měl zjednodušeně řečeno vidět v první řadě zájem jeho klienta a až poté zájmy svoje osobní. Co se týká RK - mohou se výrazně lišit ve své podpoře makléře, kultuře prodeje,poprodejním servisu, marketingových možnostech, pojištění RK,..

10.01.2014

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY