Kdy se platí daň z převodu nemovitosti?

Odpovědi na dotaz

Re: Kdy se platí daň z převodu nemovitosti?

Daň z převodu (dan z nabytí) nemovitosti se platí vždy při každém úplatném převodu a platí ji nabyvatel. K placení daně oběma stranami, kdy plátci jsou převodce i nabyvatel současně, dochází v případě, že se domluvili na vzájemné výměně nemovitostí. Termín pro zaplacení daně je do 3 měsíců od provedení zápisu vlastnického práva na katastru.

Jak zaplatit daň z převodu nemovitosti se dozvíte ZDE. Odkaz na samostatnou oblast v poradně, která pojednává o dani z převodu nemovitosti, naleznete zde ZDE. Formulář k podání daně z převodu (nabytí) nemovitosti naleznete ZDE.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím