koupě bytu se zákazem zatížení

koupě bytu se zákazem zatížení

21.09.2015

Dobrý den,chtěla jsem koupit byt v osobním vlastnictví,ale z katastru nemovitostí jsem zjistila,že byt má právo zástavních smluv a zákaz zatížení (přijde mi nefér jednání majitele bytu, když mi takové důležité informace nesdělil)...je možné koupit byt i bez tohoto břemene?popřípadě jak?

Odpovědi na dotaz

Re: koupě bytu se zákazem zatížení

Dobrý den, není to problém toto vyřešit. Ale čověk musí vědět co a jak. I advokát potřebuje součinnost, aby do smlluv bylo dáno vše srávně atd. Doporučuji nějakého ověřeného RM z lokality

Re: koupě bytu se zákazem zatížení

Dobrý den. Prodej nemovitosti se zástavním právem smluvním je dnes více než běžná záležitost. Předčasné splacení úvěru prodávajícího nebo i splacení takového úvěru v době fixace se řeší z peněz kupujícího, případně i z hypotečního úvěru kupujícího. Vše probíhá bez komplikací, pokud celý obchod řeší centrálně jedna osoba, která velmi dobře zná veškeré postupy a umí jednat v tomto směru i s bankami, které úvěr poskytly. Doporučuji Vám zvolit si zkušeného realitního makléře, který vše zná a umí celý obchod zorganizovat, tj. připravit i podklady pro potřebné smlouvy a následně vše také zkontrolovat. Advokát sice sepíše kupní smlouvu, ale další úkony a komunikaci, které jsou s celým procesem spojené už většinou neřeší, jedná se o odborné realitní služby.

Re: koupě bytu se zákazem zatížení

Dobrý den, byt koupit můžete. Není čeho se bát. Jedná se o běžná omezení banky související s hypotékou, tak jak přede mnou psali moji kolegové - kolegyně. Pro Vás to znamená pohlídat si v podmínkách kupní smlouvy výmaz zástavního práva včetně všech omezení s tím spojená. Na listu vlastnictví to sice vypadá strašidelně, ale opravdu se není čeho bát.

Re: koupě bytu se zákazem zatížení

Dobrý den, nemovitost zatíženou zákazem zatížení koupit lze. Takové věcné právo bude zrušeno teprve po vypořádání původní hypotéky (půjčky), což Vám může zkomplikovat financování nebo Vás omezit ve výběru banky. Doporučuji, abyste si zkontrolovala, zda nemovitost není zatížena rovněž zákazem zcizení. Některé banky uplatňují obě tato práva současně. Pro řešení Vaší konkrétní situace bych potřeboval znát více informací o bytu, o kterém jste uvažovala. S přáním pěkného dne. Martin Kaňok, RE/MAX Diamond Group

Re: koupě bytu se zákazem zatížení

Pokud je nemovitost takto zatížená, nelze převézt bez vyřízení tohoto zatížení.

Re: koupě bytu se zákazem zatížení

Dobrý den, takový byt koupit lze. Je třeba ale dopředu zjistit jaká je aktuální výše dluhu ( hypotéky,úvěru ze stavebního spoření,..), např. kupní cena bytu 1 milion kč, výše dluhu 800.000,-. Nejprve je třeba vyplatit současný dluh(800.000,-), banka nebo jiná fin. společnost následně zadá výmaz zást. práva. Byt se potom může na katastru převést. Průběh jsem napsal hodně stručně, těch kroků při takovéto koupi je více, proto doporučuji to vždy konzultovat a advokátem! Průběh prodeje u takovéhoto bytu také Záleží také na tom jak chcete byt financovat(hotovost,hypotéka). Už jen to, že Vám kupující neřekl, že má byt zástavní právo ve mě vyvolává nedůvěru,ale u prodeje bez RK se to bohužel občas stává. Přeji hezký den. Jiří Niče

Re: koupě bytu se zákazem zatížení

Dobrý den, pokud nemovitost nabízí RK myslím si, že je standardem o této právní "vadě" zájemce informovat. Každopádně prodej nemovitosti se zástavou lze řešit, ale je potřeba být znalý postupů. Rozhodně nedoporučuji řešit bez RK nebo úschovy kupní ceny. V opačném případě se vystavujete riziku, že vyřešíte prodávajícímu dluhy a nemovitost stejně Vaše nebude. Chce to vše dobře naplánovat, připravit podle toho smlouvy a koordinovat. Neřešitelné to, ale rozhodně není.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY