Koupě domu - využití makléře

Koupě domu - využití makléře

02.03.2014

Plánujeme prodej bytu a koupi domku. Vyplatí se najmout makléře i pro k zastupování při nákupu nemovitosti?

Odpovědi na dotaz

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, samozřejmě, že ano. Určitě ve svém okolí máte mnoho výborných makléřů kteří podobné situace řeší běžně.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, je to přesně jak píší kolegyně. Určitě doporučuji makléře najmout. Profesionál Vás dokáže zastupovat a vyjednat případnou slevu. Jak píše paní Váňová, chce to, aby měl Váš osobní makléř veškeré informace, aby s nimi dokázal pracovat ve Váš prospěch. Hodně štěstí a úspěchů

Re: Koupě domu - využití makléře

Při obchodním jednání nelze zastupovat současně obě strany, proto já doporučuji kupujícím se nechat zastupovat. Prodávající chce prodat za nejvyšší cenu, kupující chce získat slevu. Pokud makléř zastupuje prodávajícího, snaží se hájit jeho zájmy. Při jednání o slevě z požadované ceny je potřeba předložit konkrétní důvody, proč chcete slevu dostat. A je třeba něco nabídnout, aby mohl protějšek vyjít vstříc. Je třeba získat znalosti pro stanovení výhrad, mohou se týkat lokality, údržby bytového domu, nedostatků bytové jednotky nebo právních vad. Aby bylo možné požadovat slevu, musíte o vadách předem vědět. Velkou výhodu při vyjednávání bude, když můžete sdělit, jak vysoký úvěr máte předschválený v bance. Rychlý proces koupě můžete při vyjednávání uvést jako argument pro získání slevy. Prodávajícímu nabídněte, za jakou cenu jste ochotni jeho nemovitost koupit. Předložte prodávajícím cenové odhady toho, kolik vás bude stát oprava technických závad, co budete muset rekonstruovat. A pokud chcete při nákupu ušetřit, najměte si zkušeného osobního realitního makléře. Domluvte, aby jeho provize byla závislá na výši získané slevy. Jsem přesvědčena, že službu makléře při koupi nemovitosti oceníte!

Re: Koupě domu - využití makléře

Kromě již uvedeného stojí za zmínku, že zkušený makléř obvykle disponuje elektronickým monitoringem soukromé inzerce a má dlouhodobý přehled o nemovitostech v inzerci. Ví jak dlouho již jsou nabízeny a často zná důvody proč se daná nemovitost dlouho neprodala apod. Měl by také umět uvést na pravou míru nereálná očekávání jak prodávajícího, tak i kupujícího a pŕipadně navrhnout řešení. Často mají některé nemovitosti zajímavý potenciál, který díky neodbornému prodeji zůstane pro kupující skrytý.

Re: Koupě domu - využití makléře

Určitě Vám mohu výběr kvalitního makléře na koupi nemovitosti doporučit. Ideálně takového, který se pohybuje v lokalitě, ve které hledáte a dobře ji zná. Tím pádem bude mít přehled v dané lokalitě a dokáže Vám rychle najít podle Vašich požadavků tu pravou pro Vás. Navíc díky svým znalostem a sledování trhu pro Vás dokáže i vyjednat dobrou cenu. Navíc, pokud bude mít od Vás zajištěnu svou provizi, nemusí se vázat na nutnou spolupráci s dalšími makléři, protože jak zde bylo zmíněno, ne každý makléř pracuje v zájmu svého klienta. Pokud má makléř zajištěnou provizi za vyhledání nemovitosti, bude pro Vás aktivně pracovat, sám vhodné nabídky za Vás nejprve sám navštíví, aby posoudil jejich stav a Vám předloží pouze ty relevantní. Tím šetří Váš čas a v kombinaci s vyjednáním lepší ceny nakonec máte zajištěno, že se Vám to bohatě vyplatí.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, rozhodně bych doporučila spojit se s makléřem i v případě koupě nemovitosti. Profesionál má pravděpodobně komplexnější přehled o nabízených nemovitostech, dokáže vyfiltrovat pro Vás vhodné nabídky podle Vašich požadavků, pomůže v případě potřeby zajistit financování a v neposlední řadě za Vás obstará jednání s úřady (katastr nemovitostí, příp. finanční úřad). Přeji mnoho úspěchů.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den. Nákup nemovitosti je poměrně složitá transakce. Kupujícího čeká mnoho úskalí a dokonce může přijít snadno o své peníze. Rozhodně vám doporučuji spojit se s odborníkem. Zkušený a certifikovaný makléř ochrání vaši investici a upozorní vás na všechna další rizika. Zaplatíte sice poplatek za provizi pro makléře, ale ušetří vám starosti a problémy. Přeji vám bezproblémový obchod.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, než začnete prodávat a pak následně hledat novou nemovitost sejděte se nejen s několika realitním makléřem, ale i s hypotéčním specialistou, abyste si udělali jasnou představu ve svých financích. V každém případě doporučuji při koupi a prodeji nezastupovat současně obě strany. Protože prodávající chce prodat za nejvyšší možnou cenu a kupující chce získat slevu. Pokud makléř zastupuje prodávajícího, snaží se hájit jeho zájmy a prodat nemovitost za co nejvyšší možnou cenu a když kupujete nemovitost, aby při jednání o slevě z požadované ceny předložil důvody, proč chce slevu dostat. I když si to možná neuvědomujete může vám makléř při koupi hodně pomoci například vám ušetří nejen čas jelikož zná tuto oblast a může vás upozornit na věci, které by vás třeba ani nenapadly, ale hlavně ušetří peníze, když podá pádné argumenty prodávajícímu proč chce slevu. Přeji mnoho úspěchů .

Re: Koupě domu - využití makléře

Určitě se vyplatí najmout si makléře. Je to služba, která vám ulehčí od starostí. Spolehlivý a profesionální makléř nejen že vyhledá potencionálního kupce, ale zabezpečuje i právní stránku věci. Samozřejmostí je jednání na katastru a podání návrhu. Vy tak nejen ušetříte čas, ale v mnoha případech i nervy. Prodej nemovitosti a následná koupě se musí zesouladit tak aby jste po případném prodeji tzv. neskončili na ulici" ale plynule přešli do nového bydlení.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, spolupracovat s realitním makléřem i při koupi nemovitosti je určitě správné rozhodnutí. Makléř Vás bude zastupovat, hájit Vaše zájmy, předávat Vám zkušenosti a cenné rady. Ušetří Vám čas a hlavně peníze. Může se stát, že pro Vás bude jeho služba zdarma, protože když vyhledá pro Vás vhodnou nemovitost ke koupi a tato nemovitost již bude v nějaké slušné RK, domluví se s ní na splupráci a dotyčná RK mu vyplatí provizi za přivedení Vás jako klienta. Takže pro Vás žádné další náklady. Přeji mnoho úspěchu.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, rozhodně ano. Systém v naší společnosti umožňuje tzv. párování poptávek a nabídek. V praxi to vypadá tak, že pokud mám klienta, který poptává nemovitost, zadám do systému a automaticky vidím nabídky svých kolegů. Pokud vyhodnotím, že by nemovitost mohla být zajímavá pro mého poptávajícího klienta, tuto nemovitost mu nabídnu. Je pouze na něm, jestli se rozhodne pro prohlídku, či nikoli.

Re: Koupě domu - využití makléře

Každopádně doporučuji najít makléře, který je schopen spolupracovat s ostatními makléři a je schopen se podělit o provizi. Dnes a denně se setkávám s tvrzením mám tak malou provizi, že se nemohu dělit a že majitel nemá prodáno, na to vůbec nehledí. Dopuručuji velice pečlivě hledat profesionála a kvalitu. Vyžádejte si reference na makléře.

Re: Koupě domu - využití makléře

Doporučuji se obrátit na společnost, jenž Vám zajistí kompletní servis od prodeje Vaší nemovitosti, financování, až ke koupi vysněného domu. Ideální je osobní makléř.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, určitě se připojím s doporučením k využítí asistence spolehlivého realitního makléře, který Vás provede celým obchodem. S pomocí profesionála by mělo vše proběhnout rychleji a s vyšším ziskem. Ušetří Vám to tak i spoustu času a budete mít kompletní informace o aktuálním vývoji prodeje i následné koupě. Přeji úspěšnou realizaci Vašeho záměru. Adamů.

Re: Koupě domu - využití makléře

Každopádně doporučuji najít makléře, který je schopen spolupracovat s ostatními makléři a je schopen se podělit o provizi. Dnes a denně se setkávám s tvrzením mám tak malou provizi, že se nemohu dělit a že majitel nemá prodáno, na to vůbec nehledí. Dopuručuji velice pečlivě hledat profesionála a kvalitu. Vyžádejte si reference na makléře. Jde přeci o Vaše peníze.

Re: Koupě domu - využití makléře

Bylo zde již popsáno mnoho faktů a pravd. Každopádně si dovolím reagovat a to z vlastní zkušenosti, kdy jsem takovéto případy řešil. Pravdou je, že pokud si najmete makléře na prodej nemovitosti a zároveň hledáte jinou, je ideální spolupracovat s ním i při koupi domku. Prvním důvodem je to, že může posoudit realizovatelnost celé transakce a upozornit Vás na veškerá rizika. Fakt, že bude prodávat Vaši nemovitost a hájit Vaše zájmy ponechme jak je. Proč by Vás však měl zastupovat i při koupi je velmi jednoduché. Může mít dohled nad celým procesem a tak vše zjednodušit, navíc ušetřit mnoho manipulačních poplatků a v neposlední řadě vyjednat lepší cenu při koupi. Za mě to znamená nejenom vyjednat lepší cenu, ale také prověření nemovitosti jak po technické tak právní stránce. Navíc v mém případě to nebude stát ani o korunu navíc.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den,ano, jednoznačně k takovéto transakci schopného makléře potřebujete.Není vyjímkou,kdy prodej a následná koupě nemovitosti se dostane do stádia dle známého filmu "Kulový blesk".Schopný makléř se jednak postará o dobrý průběh prodeje Vaší nemovitosti, ale též o najití vhodné nemovitosti dle Vašich požadavků.Aktivní vyhledávání nemovitosti samozřejmě začíná v tu chvíli, kdy je složena rezervace na Vaši nemovitost - dopředu tak víme, dokdy bude pohromadě celková kupní cena a Vy tak můžete v klidu rezervovat svoji budoucí nemovitost.Naše kancelář nabízí unikátní službu,kdy zcela zdarma!!! aktivní vyhledávání zodpovědně převezme profesionální makléř ,já:), který jednak dle kritérií klienta dopředu vyhledanou nemovitost prověří jak po technické , tak právní stránce a navíc se bude snažit vyjednat i zajímavější cenu právě pro Vás.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, připojuji se ke kolegům a vřele doporučuji spolupracovat s makléřem. Někdy není na škodu vyslechnout si více makléřů z daného regionu a následně si vybrat jednoho, který Vás bude zastupovat. Je to služba, která vám ulehčí od starostí.

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, dobrý makléř může pomoci. Dobrý makléř by měl - znát lokalitu, měl přehled o místních realizovaných cenách, uměl vyjednávat s prodávajícími, měl základní právní znalosti. Daniel Kotula

Re: Koupě domu - využití makléře

Dobrý den, rozhodně vyplatí - pokud si najmete profesionála, který bude mít zájem hájit zájmy kupujících - ne jenom svojí provizi. Doporučuji ověřit REFERENCE na Vámi vybraného makléře

Re: Koupě domu - využití makléře

Kolegové už zde uvedli spoustu zajímavých a podstatných věcí. Když si dobře zvolíte makléře, který odvádí svou práci k Vaší spokojenosti, nevidím žádný důvod, proč by Vámi nemohl být osloven i v případě hledání domu. Neboť již jednou jste jeho klientem, má přehled, umí vyhledávat dle parametrů a sám vyřadí jisté možné pochybné nabídky a tím ušetří Váš čas i peníze. Pro makléře je to další zakázka, ve Vašem případě již druhá a zároveň se dostává k dalším klientům v podobě prodávajících, neboť s možným kupujícím v zádech se vždy jedná lépe. Jistě dokáže vyjednat i příznivější podmínky.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY