Koupě RD se zástavním právem smluvním

Koupě RD se zástavním právem smluvním

25.08.2014

Pěkný den, máme zájem koupit RD, který vlastní realitka. Na LV je Zástavní právo smluvní - pohledávka je 26 mio / na více nemovitostí ve vlastnictví RK /. Cena RD je 3,2 mio. RK nás nutí k podpisu rezervační smlouvy. Jak uskutečnit koupi RD bez rizika?

Odpovědi na dotaz

Re: Koupě RD se zástavním právem smluvním

Dobrý den, jednoznačně doporučuji se obrátit na advokáta, aby Vás tímto bezpečně provedl ... rozhodne bych trval a smluvně již ujednal do rezervační smlouvy, že zajistit výmaz VB před podpisem kupní smlouvy. Hezky den :-)

Re: Koupě RD se zástavním právem smluvním

Dobrý den, určitě bych se obrátil na advokáta, aby Vás tímto procesem provedl. Vynaložené prostředky Vám zajistí mnohem klidnější spaní

Re: Koupě RD se zástavním právem smluvním

Zástavní právo smluvní nemusí být problémem při rezervaci a následné koupi nemovitosti. Důležité však je dodržet pravidla správného postupu při transakci (nákupu). V rezervační smlouvě je třeba přesně uvést, jak a kdy bude zástava vypořádána. Stručně řečeno: při návrhu na vklad již musí být list vlastnictví bez zápisů zástavního práva původního vlastníka. Doporučuji vám najmout si zkušeného experta, který má praxi s podobnými případy a bude vás při koupi zastupovat. Částka, kterou investujete do právního servisu se vám nepochybně vyplatí a zbaví vás rizik a starostí.

Re: Koupě RD se zástavním právem smluvním

Doporučoval bych Vám trvat na tom, že i v rezervační smlouvě musí být stanoveno, že hodláte koupit nemovitost nezatíženou zástavou. V případě nedořešení ještě před podpisem kupní smlouvy,do nějaké rozumné lhůty, by se vám měla rezervační záloha vrátit v plné výši. Pokud by s tím měla RK problém, nebudí to příliš důvěru. Každopádně bych Vám doporučil najmout si svého advokáta, který dohlédne na smlouvy a zajištění bezpečí transakce.

Re: Koupě RD se zástavním právem smluvním

Jednoznačně se obraťte na právníka ze zkušenostmi v oboru. Tohle nevyřešíte svépomocí a už vůbec ne pomocí oné RK která dům vlastní nebo jiné RK která nemá zkušenosti. Můžete nakonec přijít o peníze i dům který máte zájem koupit. Zkušený právník připraví jak základ pro rezervační smlouvu tak budoucí kupní nebo kupní.

Re: Koupě RD se zástavním právem smluvním

Dobrý den, tak s tímto mám bohaté zkušenosti a ve většině případů dávám zapravdu odpovědím kolegů, není to jednoduché a skutečně bych trval na zanesení textu do rezervační smlouvy, který bude řešit odstranění zástavy nejpozději buď do podpisu Kupní smlouvy nebo nejpozději do 30 dnů od podpisu, obojí je možné bez rizika pro Vás. Dále bych určitě konzultoval postup s advokátem nebo někým, kdo má s tímto opravdu zkušenosti, osobně z praxe vím, co vše se může přihodit.

Re: Koupě RD se zástavním právem smluvním

Bez právní porady fundované osoby v oboru v žádném případě dům nekupujte, zástava sama o sobě problém není, ale může být problém ve smluvním vztahu - a to se dočtete v zástavní smlouvě (vyžádejte si tuto smlouvu, než cokoli podepíšete). Rezervační smlouva pak musí obsahovat článek o tom, že nemovitost, kterou si hodláte blokovat ke koupi je zatížena zástavou a pak také článek, jak se tato zástava vyřeší. Právník musí pak popsat postup této transakce tak, aby nedošlo ke kolizi.

Re: Koupě RD se zástavním právem smluvním

V tomto případě je důležité, jak zmiňují kolegové, upravit v rezervační smlouvě formulaci, že do určitého data, na kterém se domluvíte bude zástavní právo vymazáno, jinak Vám RK musí VRÁTIT rezervační poplatek. Co se totiž může stát? V případě, že kupujete nemovitost prostřednictvím hypotečního úvěru, dokud bude tato zatížena zástavním právem, hypoteční ústav Vám hypotéku neposkytne, vy nedodržíte rezervační lhůtu a rezervační poplatek může propadnout ve prospěch RK, na to si dejte pozor.

08.09.2014

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY