Lhůta pro vystěhování

Lhůta pro vystěhování

18.10.2016

Dobrý den chci se zeptat jestli je nějaká zákona lhůta pro vystěhovaní z pronajatého bytu děkuji za odpověd

Odpovědi na dotaz

Re: Lhůta pro vystěhování

Dobrý den, ještě může být vyklizení bytu upřesněno v nájemní (podnájemní) smlouvě.

Re: Lhůta pro vystěhování

Dobrý den. Pronajímaný byt je nutné opustit nejdéle v poslední den platnosti nájemní smlouvy. Hodinu a den předání si domluvte s pronajímatelem pár dní dopředu.

Re: Lhůta pro vystěhování

Dobrý den, podle občanského zákoníka č. 40/1964 Sb., občanský zákoník § 676 (1) Nájem skončí uplynutím doby, na kterou byl sjednán, nedohodne-li se pronajímatel s nájemcem jinak. (2) Užívá-li nájemce věci i po skončení nájmu a pronajímatel proti tomu nepodá návrh na vydání věci nebo na vyklizení nemovitosti u soudu do 30 dnů, obnovuje se nájemní smlouva za týchž podmínek, za jakých byla sjednána původně. Nájem sjednaný na dobu delší než rok se obnovuje vždy na rok, nájem sjednaný na dobu kratší se obnovuje na tuto dobu.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím