Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

25.11.2015

Prosím o vysvětlení postupu při koupi rodinného domu, pokud je uvedeno u tété nemovitosti: omezení vlastnického práva exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, zahájení exekuce a zástavní právo exekutorské §69 exek.řádu. Děkuji moc za radu. Má cenu nemovitost kupovat? Díky ZUZANA Novotna

Odpovědi na dotaz

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den, existují dvě možnosti jak koupi nemovitost zatíženou exekucí realizovat. Buď uhradíte dluh přímo exekutorovi a ten zruší exekuční příkaz k prodeji nemovitosti a vy nemovitost koupíte od vlastníka přímo a nebo počkáte, až bude exekutor nemovitost dražit a vy tuto nemovitost koupíte v dražbě. ALVA REAL, David Vašíček.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den, je to řešitelné. Nicméně jakákoli smlouva podepsaná majitelem nemovitosti v současné chvíli není platná, jelikož s nemovitostí v exekuci nesmí nakládat a dále ji zatěžovat. Pokud budete chtít situaci vyřešit, klidně se obraťte. Za řešení neseme odpovědnost. Pěkný večer Vlastimil Talanda, TALANDA Invest s.r.o.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den. Je-li exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, pak je nezbytné jednat s exekutorem. Prodej většinou probíhá přes realitní kancelář delegovanou exekutorem, pokud je možné nemovitost prodat mimo dražbu.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den, u jakékoli exekuce raději vyčkejte dražby na tuto pohledávku. Při koupi ( doplacení exekuční částky ) se vystavujete riziku, že na povinného spadnou další pohledávky např v době, kdy již budete řešit kupní smlouvy. Tito dlužníci často mlží. Dal bych si na to opravdu pozor. Dá se vše ověřit ( tedy aktuální stav ) na různých portálech. Je to ale stav současný, kde nevidíte co se dále na dlužníka chystá. Doporučuji prověřit i insolvenční a exekuční rejstřík. Zdrojů je dosti.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den. Platí vše zde již napsané. Jen chci upozornit, že exekuce na nemovitosti je dnes běžná věc. A je řešitelná. Navíc můžete získat nemovitost za nižší cenu, než je cena tržní. Jen pozor na výši exekuce. Nesmí přesáhnout výši ceny kupované nemovitosti, to by nebyl dobrý obchod!

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Pokud je vlastnické právo omezeno, vždy je nutno jednat ve vzájemné shodě s tím, kdo nakládání s nemovitostí omezuje. Je obvykle k nalezení v části C LV.Pokud je vydán již exekuční příkaz, nutno jednat přímo s exekutorem - a to v přitomnosti osoby povinné /dlužníka a nebo na základě jím vydané plné moci k zastupování. Bez tohoto postupu se ani nedovíte přesnou výši pohledávky. Z výnosu je přednostně uspokojen exekutor. Jiná možnost je být pověřen prodejem konkrétní nemovitosti exekutorem či se účastnit dražby.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den, na začátku napíši, že pokud s majitelem uzavřete kupní smlouvu a podáte na katastrální úřad, ten převod nepovolí. To znamená, že majitel a pravděpodobně dlužník v jedné osobě by měl kontaktovat příslušného exekutora a domluvit se na úhradě pohledávky, třeba prodejem nemovitosti. Pokud s exekucemi nemáte žádné zkušenosti, jednoznačně bych se obrátil buď na realitní kancelář nebo na advokáta. Je to složitější než klasický prodej, ale dá se to zvládnout.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY