Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

25.11.2015

Prosím o vysvětlení postupu při koupi rodinného domu, pokud je uvedeno u tété nemovitosti: omezení vlastnického práva exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, zahájení exekuce a zástavní právo exekutorské §69 exek.řádu. Děkuji moc za radu. Má cenu nemovitost kupovat? Díky ZUZANA Novotna

Odpovědi na dotaz

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den, existují dvě možnosti jak koupi nemovitost zatíženou exekucí realizovat. Buď uhradíte dluh přímo exekutorovi a ten zruší exekuční příkaz k prodeji nemovitosti a vy nemovitost koupíte od vlastníka přímo a nebo počkáte, až bude exekutor nemovitost dražit a vy tuto nemovitost koupíte v dražbě. ALVA REAL, David Vašíček.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den, je to řešitelné. Nicméně jakákoli smlouva podepsaná majitelem nemovitosti v současné chvíli není platná, jelikož s nemovitostí v exekuci nesmí nakládat a dále ji zatěžovat. Pokud budete chtít situaci vyřešit, klidně se obraťte. Za řešení neseme odpovědnost. Pěkný večer Vlastimil Talanda, TALANDA Invest s.r.o.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den. Je-li exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, pak je nezbytné jednat s exekutorem. Prodej většinou probíhá přes realitní kancelář delegovanou exekutorem, pokud je možné nemovitost prodat mimo dražbu.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den, na začátku napíši, že pokud s majitelem uzavřete kupní smlouvu a podáte na katastrální úřad, ten převod nepovolí. To znamená, že majitel a pravděpodobně dlužník v jedné osobě by měl kontaktovat příslušného exekutora a domluvit se na úhradě pohledávky, třeba prodejem nemovitosti. Pokud s exekucemi nemáte žádné zkušenosti, jednoznačně bych se obrátil buď na realitní kancelář nebo na advokáta. Je to složitější než klasický prodej, ale dá se to zvládnout.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den, u jakékoli exekuce raději vyčkejte dražby na tuto pohledávku. Při koupi ( doplacení exekuční částky ) se vystavujete riziku, že na povinného spadnou další pohledávky např v době, kdy již budete řešit kupní smlouvy. Tito dlužníci často mlží. Dal bych si na to opravdu pozor. Dá se vše ověřit ( tedy aktuální stav ) na různých portálech. Je to ale stav současný, kde nevidíte co se dále na dlužníka chystá. Doporučuji prověřit i insolvenční a exekuční rejstřík. Zdrojů je dosti.

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Dobrý den. Platí vše zde již napsané. Jen chci upozornit, že exekuce na nemovitosti je dnes běžná věc. A je řešitelná. Navíc můžete získat nemovitost za nižší cenu, než je cena tržní. Jen pozor na výši exekuce. Nesmí přesáhnout výši ceny kupované nemovitosti, to by nebyl dobrý obchod!

Re: Nákup nemovitosti v exekuci - vysvětlení

Pokud je vlastnické právo omezeno, vždy je nutno jednat ve vzájemné shodě s tím, kdo nakládání s nemovitostí omezuje. Je obvykle k nalezení v části C LV.Pokud je vydán již exekuční příkaz, nutno jednat přímo s exekutorem - a to v přitomnosti osoby povinné /dlužníka a nebo na základě jím vydané plné moci k zastupování. Bez tohoto postupu se ani nedovíte přesnou výši pohledávky. Z výnosu je přednostně uspokojen exekutor. Jiná možnost je být pověřen prodejem konkrétní nemovitosti exekutorem či se účastnit dražby.
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím