Odhad prodejní ceny nemovitosti

Odhad prodejní ceny nemovitosti

21.11.2018

Chci prodat dům. Několik makléřů mi doporučilo prodejní cenu. Nejsem si jista jejich odhady, protože výše ceny se podle názoru několika makléřů hodně liší. Jak se mám rozhodnout?

Odpovědi na dotaz

Re: Odhad prodejní ceny nemovitosti

Nastavení objektivně správné prodejní ceny nemovitosti je zásadní pro úspěšný prodej domu. Zjistěte, odkud makléři čerpali informace a podle jaké metody makléři učili prodejní hodnotu vašeho domu.

Určení ceny nemovitosti může vycházet z vyhlášky ministerstva financí nebo může být podle zástavní hodnoty nebo podle tržního výnosu (zisk z pronájmu). Makléři často pracují s tzv. cenovými mapami, údaji o prodeji srovnatelných nemovitostí v okolí. Některé cenové mapy obsahují výpočty vycházející z údajů získaných z veřejně dostupné databáze katastrálního úřadu.

Rozhodněte se podle toho, zda vám makléř odhalí a vysvětlí zdroj informací, na jejichž základě stanovil prodejní cenu vašeho domu a jaká kritéria vzal v úvahu a proč (např. rok výstavby domu, technický stav atd.).

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím