Odměna RK dle rezervační smlouvy

Odměna RK dle rezervační smlouvy

23.07.2015

V rezervační smlouvě máme odstavec, dle kterého máme RK zaplatit odměnu za realizaci koupě, vypracování s podpis KS, návrh na vklad do KN, úschovu kupní ceny, vypořádání kupní ceny, spolupráci z bankou. RK nic z toho nedělala, vše si zajišťuji sama. Nevidím důvod to platit. Jak postupovat? Pecháčková

Odpovědi na dotaz

Re: Odměna RK dle rezervační smlouvy

.

Re: Odměna RK dle rezervační smlouvy

Dobrý den paní Pecháčková, pokud skutečně tyto činnosti místo RK zajišťujete vy, navrhněte RK úpravu provize tak, aby reflektovala skutečně poskytnuté služby. Na druhou stranu si nedovedu představit, jak si sama např. zajišťujete vypracování KS nebo návrhu na vklad. Tedy pokud nemáte právnické vzdělání. U nás ve společnosti toto zajišťuje právník, který na celý obchod dohlíží, aby transakce byla pro všechny zúčastněné bezpečná a v souladu s právním řádem ČR. Každopádně držím palce. Jan Novotný

Re: Odměna RK dle rezervační smlouvy

Dobrý večer, paní Pecháčkové. To je situace, kterou si vůbec neumím představit. Je těžké poradit, když neznám znění celé smlouvy a podrobnosti kolem realizace obchodu. Předpokládám ale, že je zaplacený rezervační poplatek minimálně ve výši odměny RK, pak byste měla prokázat realitní kanceláři své náklady se zajištěním smluvní dokumentace atd. a navrhnout například dodatek k rezervační smlouvě, kde bude odměna patřičně snížená. Pokud Vám bude odměna fakturovaná po podpisu kupní smlouvy, pak postupujte podobně, navrhněte jinou částku a zdůvodněte a doložte svůj návrh na snížení odměny pro RK. Mělo by mezi Vámi a RK dojít k rozumné dohodě.

Re: Odměna RK dle rezervační smlouvy

Určitě se braňte a požadujte sjednané služby od realitní kanceláře, případně náhradu vynaložených nákladů.

Re: Odměna RK dle rezervační smlouvy

Dobrý den, pokud jste prodávající, pak jistě máte již zprostředkovatelskou smlouvu, ve které by také mělo být dohodnuto, co pro Vás zprostředkovatel udělá. Pokud se k tomuto zavázal, nevidím důvod, proč si tyto objednané služby vyřizujete sama. Nicméně, pokud tomu tak je, stěžovala bych si na makléře u dané RK a dožadovala se naplnění smlouvy. Pokud jste na straně kupující, pak bych takovouto rezervační smlouvu vůbec nepodepisovala, není důvod, prodej je služba pro prodávajícího. Jiná by byla situace, kdy máte smlouvu o tzv. poptávce s provizí, kdy pro Vás makléř cíleně vyhledává nemovitost a pak jste plátcem této služby Vy jako kupující. Bohužel jsou i takové RK, které si vezmou provizi za své služby od strany prodávající i kupující a pokud navíc nesplní své povinnosti, je to nehoráznost.

Re: Odměna RK dle rezervační smlouvy

Vymažte si číslo daného makléře a kontaktujte přímo prodávající a domluvte se na vypracování smluvní dokumentace u Vámi společně domluveného advokáta. Nic jiného k tomuto snad ani napsat nelze.

Re: Odměna RK dle rezervační smlouvy

Dobrý den, pokud si jako kupující vyřizujete veškeré náležitosti, tak Vás lituji na jakou RK jste narazila a určitě na Vašem místě bych vše řešila s daným makléřem, nebo jeho vedením a požadovala bych náhradu za provedené úkony a snížení provize.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY