Oficiální rozdělení ideální poloviny domu

Oficiální rozdělení ideální poloviny domu

03.06.2021

Dobrý den, jsem vlastníkem ideální poloviny domu. Jsou to dvě bytové jednotky, které nezávisle na sobě používají dvě rodiny. Nyní chci dům rozdělit tak, abych nebyl už vlastníkem ideální poloviny, ale prostě svého bytu. Druhý majitel toto rozdělení nechce podpořit, vyhovuje mu vlastnictví ideální poloviny, přitom využívá menší polovinu a já bych mu ještě doplácel. Mohu si toto rozdělení vynutit ( i kdybych platil veškeré odhady atd..) Děkuji Nývlt

Odpovědi na dotaz

Re: Oficiální rozdělení ideální poloviny domu

Dobrý den, zde bude nutná shoda. Musíte majitele nějak přesvědčit a domluvit se. Na prohlášení majitele musí být všechny podpisy všech majitelů.

Re: Oficiální rozdělení ideální poloviny domu

Dobrý den, vysvětlete mu že bude platit méně na daní než doposud platí a že si může vzít i úvěr na svůj majetek po rozdělení. Teď momentálně bez vaše souhlasu nemůže nic. Máto pro něj jen a jen výhody.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY