Polovina pozemku v exekuci

Polovina pozemku v exekuci

25.01.2018

Dobrý den, vlastním s bratrem pozemek ( 1/2a1/2). Na jeho polovinu byla vypsána dražba, která se uskuteční v březnu. Mezitím se objevil kupec, který chce koupit můj podíl. Mohu jej prodat, aniž bych jej nabídl exekutorovi? Děkuji Mirek

Odpovědi na dotaz

Re: Polovina pozemku v exekuci

Dobrý den, je to trošku oříšek a šel bych s tím za právníkem. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že podíl musíte nabídnout bratrovi za tu samou cenu, co chce kupec Váš podíl. Pokud bratr (písemně) odmítne, můžete jej prodat a exekutor do toho nemá co mluvit. Nicméně je to jen můj názor - výklad zákona bude lepší probrat s právníkem.

Re: Polovina pozemku v exekuci

Dobrý den,svůj podíl samozřejmě prodat můžete, poněvadž není zatížen. Většinou bývá lepší prodejní cena za celek a prodej se spojí, ale předpokládám, že se jedná o ornou půdu, když máte zájemce jen o podíl a ti kupují i podíly a pak levněji vydraží zbytek. Pokud vám nabídková cena vyhovuje, prodejte. Přeji úspěšný prodej, Andrea Kohoutová

Re: Polovina pozemku v exekuci

Dobrý den, máte právo polovinu nemovitosti přednostně odkoupit v dražbě. S pozdravem

Re: Polovina pozemku v exekuci

Dobrý den, samozřejmě prodat můžete. Zřejmě se jedná o ideální poloviny a kupec již zjistil, že druhá polovina spadla do dražby. Možná by pro Vás bylo výhodnější druhou polovinu od exekutora odkoupit a prodávat nemovitost jako celek. Máte na koupi nárok na základě platnosti předkupního práva. Nebo prodejte svoji polovinu, ale nenechte se tlačit s cenou dolů. Hodně štěstí.

Re: Polovina pozemku v exekuci

Nově podle zákona máte předkupní právo druhý díl zakoupit za stejných podmínek, jaké by měl zájemce o koupi. Vzhledem k tomu, že je polovina pozemku bratra v exekuci a prodává se dražbou, máte právo uplatnit předkupní právo u exekutora a získat druhou polovinu. V podrobnostech dražby a dražební vyhlášce je uvedeno, který exekutor dražbu vyhlásil a na toho se obraťe a proberte s ním možnosti, které máte. Jistě bude ochoten se Vám věnovat. Svůj díl vzhledem k nově platnému zákonu o předkupním právu nemůžete prodat nikomu cizímu, bez toho, abyste se neřídil zákonem. Ve vašem případě se jedná o nestandardní situaci a opravdu bude nelepším řešením vše probrat s exekutorem. Pokud byste se rozhodl, že svoji polovinu prodáte, pak Vám jistě poradí, co máte udělat, abyste splnil podmínky zákona.

03.02.2018

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY