pozemek

pozemek

05.11.2017

Dobry den, nas pozemek sousedi s pozemkem, ktery neni vubec udrzovan majitelem, jiz 2 roky nebyl posecen vubec a dalsi roky predtim jen tak sporadicky rucni kosou ta nejvyssi trava. Existuje nejaky zakon ktery by narizoval majiteli pozemek udrzovat alespon v takovem stavu aby plevelne travy svymi semeny neznecistovaly okolni zahrady? Dekuji za strucnou odpoved.

Odpovědi na dotaz

Re: pozemek

Neudržovaný pozemek doporučuji nejprve řešit písemnou výzvou na místní obecní úřad s uvedením následků, které jsou způsobeny tím, že sousední pozemek není pravidelně posekaný od náletových rostlin a plevelů. V rámci místního úřadu je možné souseda oficiálně vyzvat k nápravě. Pokud by tento způsob nebyl úspěšný, můžete např.prostřednictvím realitní kanceláře oslovit souseda s nabídkou odkupu jeho majetku. Příp. můžete s využitím advokátních služeb oslovit souseda s výzvou k úhradě újmy (pokud vám nějaká skutečně vznikla).

Re: pozemek

Dobrý den, ano dle zákona se musí o pozemek starat. Souseda buď udejte nebo od něj pozemek levně kupte ( nadsázka :D )

Re: pozemek

Dobrý den, zákon, který tento problém upravuje, samozřejmě existuje. Příslušné paragrafy najdete v Občanském zákoníku, lépe však bude navštívit advokáta, který vše vyřeší za Vás. S pozdravem Ing. Pavel Bulan, ERA Reality

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY