Převod ideální poloviny nemovitosti do SJM

Převod ideální poloviny nemovitosti do SJM

19.05.2021

Dobrý den, zdědili jsme se sestrou před lety rodinný dům, který nám byl rozdělen každé 1/2 ideální polovinou. Nyní jsem se provdala a chceme si s manželem část domu zrekonstruovat a bydlet v něm, můj manžel do domu investuje své peníze. Chtěla bych moji 1/2 ideální polovinu vložit do našeho společného SJM. Můžu to udělat bez souhlasu sestry?

Odpovědi na dotaz

Re: Převod ideální poloviny nemovitosti do SJM

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Převod ideální poloviny nemovitosti do SJM

Ano, se svojí polovinou můžete nakládat dle svého uvážení. Jen v případě prodeje se tu bude uplatňovat předkupní právo.

Re: Převod ideální poloviny nemovitosti do SJM

Doplním kolegu ano může vy a manžel budete mít 1/4 podílu na domě.

Re: Převod ideální poloviny nemovitosti do SJM

Dobrý den. Ještě doplním kolegy - v případě, kdy bude investorem rekonstrukce výhradně Váš manžel, bude svými finančními prostředky zhodnocovat i podíl Vaší sestry, neboť sestra je vlastníkem 1/2 z každého cm3 rodinného domu, tedy i části, kterou chcete společně s manželem užívat. Hezký den. Kateřina M.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY