Prodej a následná koupě v bytu

Prodej a následná koupě v bytu

08.06.2016

Dobrý den, chci se zeptat. Prodávám byt a následně chci koupit jiný. Jak bych si měla nechat ošetřit v kupní smlouvě (při mém prodeji), možnost užívat byt dále do doby než se vyřídí přepis vlastnického práva u bytu, který kupuji. Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej a následná koupě v bytu

Při prodeji bytu bývá v kupní smlouvě uveden závazek (termín), kdy předáte byt vyklizený novému majiteli. Obvykle je doba pro předání po převodu vlastnických práv na listu vlastnictví na katastrálním úřadu stanovena na max.60 dnů. Pokud však potřebujete delší čas, je možné do kupní smlouvy uvést, že budete byt předávat až ve lhůtě např. 90 dnů od převodu vlastnických práv v katastru nemovitostí a po dobu, kdy byt budete užívat a nebude již ve vašem majetku, můžete dojednat s kupujícím (novým vlastníkem), že mu budete hradit určité nájemné.

Re: Prodej a následná koupě v bytu

Ošetřit to můžete v kupní smlouvě , kde bude uveden termín předání nemovitosti a nebo většinou s klienty řešíme formou nájemní smlouvy do doby než je byt převeden. Je to nejrychlejší způsob.

Re: Prodej a následná koupě v bytu

Dobrý den. V každé kupní smlouvě je řešen termín předání nemovitosti. Takže tam si sjednejte termín tak, aby Vám to vyhovovalo. Počítejte s tím, že přepis na KN v Praze trvá max. 35 dnů od podání a z toho můžete vycházet. Problém by mohl nastat v případě, že by KN odmítl nemovitost z nějakého důvodu přepsat, např. z důvodu chyb v KS....

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY