prodej a zároveň koupě bytu

prodej a zároveň koupě bytu

15.01.2014

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je reálné abychom při prodeji bytu současně jiný byt zároveň koupili a stěhovali se tedy plynule z jednoho bytu do druhého? Je vůbec reálné se takto s novými i starými majiteli bytů domluvit? Nastávají takové situace, je tedy možné to zařídit nebo jsem si vysnila něco naprosto nemožného? :-) Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: prodej a zároveň koupě bytu

Dobrý den, je to přesně jak to popsal kolega pan Kalkus. Situace jde vždy řešit, klade to ovšem důraz na kvalitu lidí v procesu. Makléřů, kteří Vám slíbí že není nic problém, je plný trh. Skutečně opatrně a nebojte se říci si o reference od klientů, že má s tímto zkušenosti Vlastimil Talanda

Re: prodej a zároveň koupě bytu

Dobrý den. Pokud vás zastupuje realitní makléř, je jeho úkolem zejména sladit požadavky kupujících a prodávajících tak, aby byli všichni spokojeni, což lze a takové obchody jsou časté. Zákon nestanovuje žádnou dobu na vystěhování, a je vždy jen na vás jaké termíny si dohodnete. V našich smlouvách pro realitní kancelář dáváme v průměru 1 měsíc, avšak je to vždy jen a jen na účastnících dohody. Stane se, že kupující dává tolik zajímavou cenu, že se prodávajícímu vyplatí jít na nějaký čas raději do podnájmu, než si vyhledá nové bydlení. Nebo se naopak dohodnou, že původní majitel může nemovitost za odpovídající nájemné užívat ještě další dobu. Přeji vám rychlé dokončení obchodu a spokojené bydlení v novém.

Re: prodej a zároveň koupě bytu

Souhlasím s výše uvedeným

Re: prodej a zároveň koupě bytu

Dobrý den, Předpokládám, že situaci již máte pravděpodobně vyřešenou. Za 9 let praxe v realitách si toto řešil poměrně často. Pokud se Vám o danou situace stará jeden makléř, nejlépe takový, který se specializuje dlohodobě na danou lokalitu, tak se dá vše dobře vyřešit. Takový makléř budu mít skoro vždy nabídky i poptávky v dané lokalitě a konstruktivně reaguje v dané čase. Už jsem zažil klienty, který jsem prodával 2+kk a chtěli 3+kk. Našel jsem jim 3+kk, klintům co prodávali 3+kk, jsem našel 4+1. :) Vše se dá řešit ve zprostředkovatelksé i rezervační smlouvě, je fajn když dané případy řeší jeden advokát.

Re: prodej a zároveň koupě bytu

Dobrý den, určitě to je vše reálné. V tomto případě opravdu doporučuji vybrat si jednoho zprostředkovatele, který Vás profesionálním způsobem provede celým tímto obchodem. Rozhodně si pohlídejte veškeré termíny, ať už na úhradu peněz nebo již na případné předání nemovitosti, abyste měli rezervy. A v žádném případě neskládejte rezervační poplatek dříve, nežli prodej Vašeho bytu bude také stvrzen zaplacenou zálohou. Přeji úspěšný obchod, Adamů.

Re: prodej a zároveň koupě bytu

Dobrý den rezervovat a nemít prodaný svůj byt často bývá dosti riskantní, zvláště když účastníci financují úvěry. Pokud nejsou peníze na cestě není nikdy nic jistého. Nejlepší varianta je opravdu s hotovostí. Také jsem řešila klienty, kdy jsme měli hotovost a se souhlasem kupujících jsme uvolnili prostředky na koupi prodávajících. Určitě doporučiji na takovéto transakce spolupráci kvalitního makléře, který Vám pomůže tento proces uskutečnit.

Re: prodej a zároveň koupě bytu

Dobrý den, určitě je to možné a je to velmi obvyklé. Nejdůležitější je vše si řádně sepsat do rezervačních a kupních smluv. Tak jak píše kolega, vždy je dobré mít dopředu zajištěné financování, mít jasnou představu o vaší budoucí nemovitosti. Hodně štěstí při realizaci prodeje a nákupu. Táborská

Re: prodej a zároveň koupě bytu

Dobrý den, ano, možné to je, dokonce to bývá poměrně i časté. V současnosti dokončuji akci kulový blesk ne se dvěma byty, ale dokonce se třemi a jedním domem. Podle lokality, kde prodáváte/kupujete a s tím spojené frekvence výskytu nových nabídek, je třeba dobře smluvně ošetřit načasování několika faktorů, z nichž nejdůležitější je účinnost rezervační smlouvy, kterou si zajistíte příslib potenciální kupce resp. jeho peněz, které bude potřebovat na nákup nového bydlení a datum stěhování z Vašeho bytu. Není možné situaci zde přesně popsat, protože variant řešení je několik v závislosti na lokalitě, náročnosti Vašeho požadavku na nové bydlení atd.. V lokalitách, kde pracuji (HK, PCE, PHA), je solidní předvídatelnost ceny i délky prodeje až na výjimky typu atyp. dispozice, přízemí, 5. patro bez výtahu, zoufalý stav... Proto nejčastější scénář (zjednodušeně) je takový, že klientem začneme s prodejní kampaní jejich bytu, kterou si "otestujeme" předpokládanou poptávku a zároveň chodíme po prohlídkách nemovitostí, které odpovídají požadavkům na nové bydlení. Nyní to popíši opravdu okrajově, vždy je to více či méně balancování na základě předchozích zkušeností: Nastane-li situace, kdy máme kupce na byt klienta, kupce se vším seznámíme a souhlasí-li s tím, že může nastat varianta, že se nám nepodaří ve sjednané době sehnat žádoucí nové bydlení, s potenciálním kupcem nemovitost zarezervujeme. Tím mu na straně jedné garantujete jeho výhradní nárok na nemovitost, na straně druhé si zajistíte / připravíte finance na rezervaci a nákup Vaší nové nemovitosti. Rezervační smlouvu uzavíráme dle ochoty kupce na 2-3 měsíce, to je hodně individuální. Kupce necháme si předschválit úvěr, abyste měla na Vaší novou nemovitost připravené co nejrychlejší peníze. Bude-li se jednat o zajímavou nabídku, rychlé peníze se Vám mohou hodit, aby Vám nabídka neutekla a i proto rezervaci Vaší nemovitosti určitě berte jako výchozí. Díky ní pak můžete garantovat již přesné termíny do rezervační smlouvy, kterou si zarezervujete Vaší novou nemovitost. Nepodaří-li se včas sehnat, ukončíte s kupcem smlouvu o rezervaci, vrátíte rezervační jistinu dle podmínek smlouvy a celé kolečko opakujete, než se Vám to podaří. Toto je pouze jedna z variant, vřele doporučuji, abyste si na tuto „výměnu“ pořídila makléře, který Vám pomůže jednat s majiteli nového bydlení resp. jejich realitní kanceláří a především termínově oba obchody zkoordinovat. Přeji hodně štěstí! Kdybyste chtěla, vyžádejte si od provozovatele serveru kontakt na mě, rád Vám poradím i po telefonu případně pomohu s realizací. PK

Re: prodej a zároveň koupě bytu

Dobrý den, ano - je to možné. Vše je o dohodě mezi Vámi, budoucím kupujícím Vašeho bytu a prodávajícím bytu, který si vyberete. Je-li Váš makléř dobrý vyjednávač (měl by být), může Vám výrazně pomoci takovou dohodu uskutečnit.

29.10.2014

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY