Prodej bytu při uzavřené nájemní smlouvě

Prodej bytu při uzavřené nájemní smlouvě

17.04.2018

Dobrý den, jsem majitelem bytu, který pronajímám, protože žiju v zahraničí. Smlouvu jsem prodloužil do roku 2020. Teď se ale bohužel moje osobní situace změnila a já bych potřeboval byt prodat, protože potřebuji peníze na koupi bydlení v zahraničí. Nájemnici jsem na to upozornil, ale ona mi tvrdí, že byt prodat nemůžu a nemohu ji dát výpověď, to bych prý mohl jen na základě §2288 odst. 1 OZ, což se mi nezdá. Byt jsem nabízel i jí, ale ona stále čeká (už 4 roky) na vyrovnání po rozvodu. A já potřebuji řešit svou bytovou situaci co nejdříve. Můžete mi prosím poradit?

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej bytu při uzavřené nájemní smlouvě

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Prodej bytu při uzavřené nájemní smlouvě

Dobrý den, záleží na nájemní smlouvě a jejich ustanovení - určitě se obraťte na advokáta.

Re: Prodej bytu při uzavřené nájemní smlouvě

Dobrý den, na Vašem místě bych byt nabídl k prodeji jako výhodnou investici, nájemníka na to upozornil. Potenciální zájemce upozorněte, že kupují byt s nájemníkem a platnou nájemní smlouvou. Řada zájemců kupuje byt na investici. Nevím, jak máte koncipovanou nájemní smlouvu, proto se poraďte s advokátem, poradí vám jak situaci řešit.

Re: Prodej bytu při uzavřené nájemní smlouvě

Dobrý den, určitě je možné prodat byt i s nájemcem. Resp. není nutné vypovídat nájemní smlouvu. Byt můžete nabízet jako investiční příležitost, pokud to samozřejmě vzhledem k ceně a výši nájemného dává smysl. Doporučuji udržet dobré vztahy s nájemcem, protože v bytě budou probíhat prohlídky a pokud si někdo má koupit byt i s nájemcem, bude chtít vědět, že je to slušný člověk. Případně ještě konzultujte možnosti výpovědi nájemní smlouvy s advokátem.

Re: Prodej bytu při uzavřené nájemní smlouvě

Dobrý den, byt samozřejmě prodat můžete. Jen záleží na zvážení, zdali nájemce chcete nechat novému majiteli či nikoliv. Jelikož neznám konkrétní podmínky Vaší smlouvy, nejsem schopen Vám sdělit, jaký by byl postup. Doporučuji se odkázat na advokáta nebo celý případ předat makléři, který se postará o celý proces včetně vyřešení situace s nájemcem. Není však úplnou výjimkou prodej nemovitosti s nájemcem a proto se domnívám, že Vám v prodeji nic konkrétního nebrání.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY