Prodej darovaneho pozemku - daň z příjmu

Prodej darovaneho pozemku - daň z příjmu

06.05.2020

Dobry den,

manzelka dostala od rodicu darem v roce 2017 polnosti. Nyni stat chce vykoupit cast na stavbu obchvatu. Nabidli cenu, ale jde o to jestli bude manzelka platit dan. Pokud by stat nechtel polnosti vykupovat, neprodavala by. Bude nutné v tomto případě platit daň z příjmu?

Dekuji, J.Svoboda

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej darovaneho pozemku - daň z příjmu

V případě, že by nemovitost plnosti prodala, tak daň z příjmů se na ni vztahovat bude. Jedná se tedy příjem z rozdílu cen co nabyla darem (ocenění v roce 2017) a cenou současnou. Existuji různé druhy osvobození, ale obávám se, že v tomto případě se na Vas žádné nevztahuje.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím