Prodej domu - ex přítel si rozmyslel dům prodat

Prodej domu - ex přítel si rozmyslel dům prodat

14.01.2018

Dobrý den, v 10/2017 jsme se ústně domluvili s ex přítelem, že prodáme dům. Respektive řekl mi,že pokud vše zařídím,tak s tím souhlasí a že chce 100.000,-. Toto jsem zařídila, sama jsem sehnala kupce,žádná rk. Už mají vyřízenou hypotéku, prodávají svůj byt. Jenže ex přišel s tím, že ten dům a hypotéku převede na sebe. Nesouhlasím s tím. Z banky od kupujícího teď hrozí pokuta 250tisic bance, a určitě i z prodeje jejich bytu. Jejich bankovní poradce s ním mluvili a on jim z počátku navykladal, že o prodeji nevěděl, ale že s tím souhlasí, pak mu volali znovu a řekl jim, že mi to vyloženě udělá nachval, protože se mi chce pomstít. Prosím co mám v takovém případě dělat? Kupující to chce dát k soudu, řekla jsem jí, že se klidně připojím, jelikož to je on, kdo se rozmyslel. Prosím o pomoc jak mám dále postupovat. Děkuji za odpověď

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej domu - ex přítel si rozmyslel dům prodat

Dobrý den,jak píší kolegové, nešetřete, jak sama vidíte,né vždy se to vyplatí a vezměte si fundovaného advokáta,který se specializuje na nemovitosti a řešení sporů s nimi souvisejících. Že se přítel sekl, jinak nevyřešíte. Je spolumajitel a buď se dohodnete a nebo i vaše vypořádání bude muset řešit soud. Mám takto teď dva bratry,který se soudí. Pět nemovitostí v podílovém spoluvlastnictví. Jeden chce prodat, druhý ne. Řeší soud. Když takový prodej jako váš řeším, vždy mám podepsaného patrnera ve zprostředkovatelské a v rezervační smlouvě. Je tam již i on pod sankcí a toto se nestává. To už ale nevrátíte a je třeba řešit nastalou situaci.Asi vy pomohla předžalobní výzva ze strany kupujících, které by se mohl zaleknout. Nevím,zda hned vaše,aby se nesekl ještě více. ALe poraďte se s právníkem Hodně štěstí.Andrea Kohoutová

Re: Prodej domu - ex přítel si rozmyslel dům prodat

Dobrý den. Toto úplně není realitní záležitost, ale spíše věc právníků. Obraťte se pro fundovanou radu na právníka. Pokud by prodej domu řešila schopná RK, k něčemu podobnému by nedošlo. Vše by bylo předem řádně smluvně domluveno. Prodávat nemovitost s realitní kanceláří má smysl!

Re: Prodej domu - ex přítel si rozmyslel dům prodat

Dobrý den. Jediná rada pro Vás: navštivte dobrého advokáta.... A i tak Vaše situace bude složitá ohledně dokazování. Pravdou je, že v případě prodeje přes schopnou RK by pravděpodobně k takové situaci nedošlo... Přeji hodně štěstí.

Re: Prodej domu - ex přítel si rozmyslel dům prodat

Řekla bych, že předchozí odpovědi řeší jinou situaci, než Vy popisujete. Z vašeho dotazu mi nevyplývá, že by expřítel byl spolumajitelem, protože kdyby tomu tak bylo, nechtěl by pouze 100.000,- Kč. Bylo by dobré, abyste upřesnila, jak to přesně je. Mě z toho vyplývá, že chcete těch 100.000,- Kč jako odstupné, ale mohu se mýlit, třeba máte dům takový, že má minimální cenu prodali byste ho za pár statisíc korun.

03.02.2018

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY