Prodej ideální poloviny bytu

Prodej ideální poloviny bytu

18.12.2017

Dobrý den, vlastním napůl se státem-dědictví-byt 1+1 v Praze na Žižkově, 47m. Stát mi nabízí odkup za poměrně vysokou odhadní cenu stanovenou jejich znalcem, pokud nepřijmu, dají do aukce...od ledna platí předkupní právo, myslíte, že je pro mě výhodnější počkat na aukci? Tržní cena bytu je cca 4 miliony, za kolik by se podle vás mohla v aukci prodat polovina ? V bytě bydlím s malým dítětem. Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej ideální poloviny bytu

pokud o byt nechcete přijít a nechcete riskovat koupi ze strany spekulantů a že jich v Praze je,tak bych sázela na jistotu. Samozřejmě jen vy víte cenu a můžete posoudit výhodnost případné investice. Ale pokud o byt stojíte zvážila bych státní nabídku. Předkupní právo vám nahrává v případné aukci,máte možnost dorovnávat. Ať se správně rozhodnete! Držím palce. Andrea Kohoutová

Re: Prodej ideální poloviny bytu

Dobrý den, rada je ve vašem případě složitá, protože neznám cenu, za kterou vám stát odkup nabízí, nicméně se dá předpokládat, že pokud dojde k aukci, bude koupě druhé poloviny zajímavá pouze pro spekulanty, kteří vás pak mohou tlačit s cenou ještě níž... Návrat předkupního práva je určitě vaše velká výhoda :) Držím palce, ať se dobře rozhodnete. S pozdravem, R.Pavlíček.

Re: Prodej ideální poloviny bytu

Dobrý den. Ve vašem případě bych raději sázel na jistotu a odkoupil 1/2 bytu za odhadní cenu od státu.

Re: Prodej ideální poloviny bytu

Dobrý den. Těžko ve Vašem případě odhadnout, která cena bude ve finále nižší. Zda odhadní, nebo aukční. Z 90% však je vždy výhodnější koupit byt za cenu odhadu, vydražená cena je v drtivé většině vždy vyšší. Případná sleva, jak píše kolega, bude jen těžko možná, když prodává stát. Ten má svá pravidla a nelze s ním sjednávat ceny pod hodnotou odhadu. Doporučoval bych Vám koupit polovinu za státem stanovenou cenu. Hodně štěstí.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY