prodej idealni poloviny domu

prodej idealni poloviny domu

05.12.2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak lze ošetřit rozdělení domu pokud současní vlastníci nemají dům rozdělen na bytové jednotky na katastrálním úřadě. Jsem v situaci před koupí ideální poloviny domu a ráda bych před koupí měla nějakou "záruku" co přesně kupuji. Existuje nějaký typ dokumentu, který toto řeší - dohoda, prohlášení apod. nebo jediná možnost je rovnou žádat na katastrální úřad - obávám se, že na to není již čas...Děkuji předem za odpověď Vyštejnová

Odpovědi na dotaz

Re: prodej idealni poloviny domu

Dobrý den. Doporučuji dům rozdělit Prohlášením vlastníka na bytové jednotky , předejdete tak budoucím problémům. Prohlášení vlastníka Vám vyhotoví advokát , je zde přesně stanoveno , co ke kterému bytu patří a co je společné a práva a povinnosti při správě a údržbě nemovitosti. Prohlášení vlastníka se vloží do katastru a Vy si můžete s klidem podepsat Kupní smlouvu na bytovou jednotku.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY