Prodej ideálního podílu

Prodej ideálního podílu

07.08.2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaká je procentuální hodnota výkupu ideální části nemovitosti, respektive kolik procent z tržní ceny se obvykle vyplácí při prodeji ideálních podílů. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej ideálního podílu

Dobrý den, je potřeba znát další důležité podmínky tohoto odkupu. Chcete prodat pouze podíl s tím, že zbývající podíl(y) zůstanou ve vlastnictví třetí osoby nebo je možnost dokoupit i zbývající podíly? Pokud se jedná jen o prodej části nemovitosti, bude takový prodej zajímavý pouze pro spekulanty a cena podílu bude výrazně nižší, než v případě prodeje celé nemovitosti. Obecně se procentuálně nedá vyjádřit, vždy je potřeba posoudit konkrétní situaci.

Re: Prodej ideálního podílu

Dobrý den, jak už vypovídá označení "ideální podíl" a zřejmě je to ve vašem případě ideální POLOVINA, je při prodeji vyplaceno 50% z tržní či kupní ceny.

Re: Prodej ideálního podílu

Pokud půjde o prodej pouze ideální části, ne celku, nedostanete procentuální část z tržní ceny. Většinou dostanete zásdně méně, pokud vůbec najdete kupce.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY