Prodej nekolaudovaného rodinného domu

Prodej nekolaudovaného rodinného domu

11.10.2017

Dobrý den. Chystám se prodat nerozestavěný nekolaudovaný rodinný dům. Chci se zeptat, zda je tento prodej osvobozen od daně z převodu nemovitosti a daně z příjmu. Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej nekolaudovaného rodinného domu

Dobrý den, ještě doplním, že nezkolaudovaný dům (rozestavěná nemovitost) podléhá zdanění - platí se daň z nabytí nemovitých věcí. Pouze 1. převod po kolaudaci je osvobozen. (platí tu však podmínky do 5ti let od početí užívání a podobně)

Re: Prodej nekolaudovaného rodinného domu

Dobry den, jen doplnim, ze pokud je soucasti domu napr. zahrada( nebo jiny, nezastaveny pozemek), z nej se dan z nabyti bude platit.

Re: Prodej nekolaudovaného rodinného domu

Dobrý den. Dřívější označení Daň z převodu nemovitosti se již nepoužívá , dnes je to Daň z nabytí nemovitosti a bude ji platit Kupující , a to 4 % z Kupní ceny nebo z ceny dle Znaleckého posudku , a to z té vyšší. U daně z příjmu tam záleží na více okolnostech a je k tomu potřeba znát více detailů. Alespoň trochu obecně : pokud jste pozemek koupil před méně jak 5 lety , bude se daň z příjmu počítat pouze z rozdílu z Kupní ceny a prokazatelně vynaložených nákladů do koupě pozemku a výstavby domu. Chcete-li to probrat podrobněji , můžete mě kontaktovat.

Re: Prodej nekolaudovaného rodinného domu

Dobrý den. Nezkolaudovaný dům není nemovitost, daň z nemovitosti tam není. Ale stojí na nějakém pozemku apod. To již nemovitost je, záleží kdy a jak jste pozemek získali. Daň z přijmu asi bude nutná :-(. Marek Izera, Bydlení na doporučení

Re: Prodej nekolaudovaného rodinného domu

Dobrý den, Vy, jako prodávající již ze zákona poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí nejste (dříve daň z převodu nemovitostí) - poplatníkem je kupující. Nicméně, od daně z nabytí nemovitých věcí je osvobozeno první úplatné nabytí rodinného domu a pozemku, jehož součástí je stavba rodinného domu, pokud k nabytí vlastnického práva dojde v době 5 let ode dne dokončení nebo započetí užívání. V uvedeném případě by měly byt podmínky splněny a převod by měl být od daně osvobozen. Co se týká daně z příjmů - to již obecně popsala kolegyně.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY