Prodej poloviny majetku

Prodej poloviny majetku

08.11.2017

Dobrý den, jsme s bývalým manželem rozvedeni 3 roky.Máme ve SJM hospodu, každý polovinu.Chtěla bych svoji polovinu prodat, mám už kupce.Chci se zeptat, když nejdříve nabídnu prodej svoji poloviny bývalému manželovi, a on to odmítne,zda mohu nabídnout prodej případnému zájemci. Moc děkuji za odpověď J.Kučerová

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den, ano nejdříve nabídněte polovinu bývalému manželovi a poté kupci - obou za tu samou sumu. V tomto případě můžete hospodu prodat v případě předkupního práva. (V tuto chvíli, pokud nebylo ujednáno jinak, předkupní právo automaticky není)

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den, předkupní právo není (vrací se 1.1.2018), pro jistotu si však minimálně obstarejte písemné potvrzení o nevyužití nabídky, jelikož se jedná o nemovitost určenou k podnikání, tak aby nedošlo k nějakým sporům ...... Pamatujte, že v případě předkupního práva (tedy hlavně po 1.1.2018), musí být cena požadovaná po bývalém manželovi stejná, jako Vám nabídl Váš kupec, ne vyšší. Pokud by výsledná kupní cena byla byť jen o pár korun nižší, musela byste znovu nabídnout podíl manželovi a znovu získat jeho odmítnutí koupě.

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den, jak již psali kolegové, zákonné předkupní právo spoluvlastníků v současné době platné není, od 1.1.2018 ovšem platné opět bude. Pro klid bych však manželovi Vaší polovinu nabídla za cenu obvyklou a nevyužije-li nabídky, prodala zájemci.

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den. V tuto chvíli je zcela na Vás, komu svoji polovinu nabídnete ke koupi. Předkupní právo nyní neplatí. Samozřejmě by bylo nejlepší Vaší polovinu nejdříve nabídnout majiteli druhé polovinu.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY