Prodej poloviny majetku

Prodej poloviny majetku

08.11.2017

Dobrý den, jsme s bývalým manželem rozvedeni 3 roky.Máme ve SJM hospodu, každý polovinu.Chtěla bych svoji polovinu prodat, mám už kupce.Chci se zeptat, když nejdříve nabídnu prodej svoji poloviny bývalému manželovi, a on to odmítne,zda mohu nabídnout prodej případnému zájemci. Moc děkuji za odpověď J.Kučerová

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den, předkupní právo není (vrací se 1.1.2018), pro jistotu si však minimálně obstarejte písemné potvrzení o nevyužití nabídky, jelikož se jedná o nemovitost určenou k podnikání, tak aby nedošlo k nějakým sporům ...... Pamatujte, že v případě předkupního práva (tedy hlavně po 1.1.2018), musí být cena požadovaná po bývalém manželovi stejná, jako Vám nabídl Váš kupec, ne vyšší. Pokud by výsledná kupní cena byla byť jen o pár korun nižší, musela byste znovu nabídnout podíl manželovi a znovu získat jeho odmítnutí koupě.

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den, ano nejdříve nabídněte polovinu bývalému manželovi a poté kupci - obou za tu samou sumu. V tomto případě můžete hospodu prodat v případě předkupního práva. (V tuto chvíli, pokud nebylo ujednáno jinak, předkupní právo automaticky není)

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den, jak již psali kolegové, zákonné předkupní právo spoluvlastníků v současné době platné není, od 1.1.2018 ovšem platné opět bude. Pro klid bych však manželovi Vaší polovinu nabídla za cenu obvyklou a nevyužije-li nabídky, prodala zájemci.

Re: Prodej poloviny majetku

Dobrý den. V tuto chvíli je zcela na Vás, komu svoji polovinu nabídnete ke koupi. Předkupní právo nyní neplatí. Samozřejmě by bylo nejlepší Vaší polovinu nejdříve nabídnout majiteli druhé polovinu.
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím